ساعت کار در ماه مبارک رمضان تغییر نمی‌کند

 سخنگوی هیات دولت اعلام کرد که دولت تصمیمی بر افزایش قیمت‌ کالاها ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدباقر نوبخت ظهر امروز(چهارشنبه) بعد از نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران با مرور مصوبات هیات دولت، گفت: در جلسه امروز دولت در مورد نحوه تهیه و تنظیم برنامه ششم توسعه بحث و گفت‌وگو شد و در این جلسه تاکید شد که معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری قبل از این‌که تهیه این برنامه را کامل کند یک آسیب‌شناسی از برنامه‌های اجرایی شده قبل داشته باشد و موانع تحقق آنها را مورد بررسی قرار دهد و با شناخت این برنامه‌ها، برنامه ششم را تهیه کند.

وی با بیان این‌که این برنامه با تکیه بر برنامه‌های سیاست‌های کلی نظام از جمله سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تهیه و تنظیم خواهد شد، تصریح کرد: در این جلسه تاکید شد که تا زمان اتمام برنامه پنجم توسعه و آغاز اجرای برنامه ششم در این فاصله زمانی در خصوص ساختارهایی که اجرای برنامه لازم دارد و همچنین دیگر مسائل مربوطه، برنامه کوتاه مدت ویژه‌ای تهیه شود.

نوبخت با بیان این‌که ما تلاش می‌کنیم که در برنامه ششم رویکرد دانش‌بنیان نیز مورد توجه قرار گیرد، گفت: در جلسه امروز هیات دولت همچنین تصمیم گرفته شد که برای تحقق حمایت غذایی که از قبل اعلام شده بود از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شود، 187 میلیارد تومان برای این کار به این وزارتخانه تخصیص داده شود تا هفته آینده بتواند مرحله نخست حمایت غذایی از اقشار کم درآمد را انجام دهد.

به گزارش ایسنا، سخنگوی دولت پس از صحبت‌های ابتدایی خود در پاسخ به سوال خبرنگاری در ارتباط با احیای سازمان برنامه بودجه و فراخوانی که در این ارتباط داده شده است و این‌که آیا دولت به واقع قصد دارد این سازمان را احیا کند، گفت: امروز در بحث چگونگی تهیه و تنظیم برنامه ششم که در دولت مطرح شد این موضوع را رییس‌جمهور مورد تاکید قرار دادند که با ساختار و تشکیلات فعلی نمی‌توان برنامه مناسبی را برای دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز تهیه کرد و باید نظام و ساختاری که اکنون وجود دارد اصلاح شود.

نوبخت در این ارتباط ادامه داد: تاکنون ما با دو تجربه در ارتباط با نظام برنامه‌ریزی در کشور روبرو بودیم؛ یکی سازمان برنامه و بودجه و دیگری سازمان برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی که هر کدام نقایصی داشتند. سازمانی که درصدد احیای آن هستیم باید روزآمد باشد و اشکالات دو سازمان قبلی را نداشته باشد.

وی گفت: دولت مصمم است که نظام برنامه‌ریزی مناسبی را متناسب با ماموریت‌هایی که هست تعریف کند.

نوبخت همچنین با بیان این‌که دولت اختیار تغییر ساعات کار را ندارد، گفت: کارمندان ادارات در ایام ماه مبارک رمضان می‌توانند در ساعت اولیه یا پایانی روز کاری خود از مرخصی استفاده کنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA