ارایه اظهارنامه مالیاتی از طریق سایت EVAT.IR

 به گزارش سازمان امور مالیاتی ایران، علیرضا طاری بخش با اشاره به اینکه تاکنون طی پنج مرحله فراخوان، 430 هزار مودی حقیقی و حقوقی مشمول ثبت نام و اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده شده اند، افزود: این دسته از مودیان مالیات بر ارزش افزوده موظف اند هر سه ماه یکبار اظهارنامه های مالیاتی خود را به سازمان امور مالیاتی کشور ارائه دهند.

وی اظهارداشت: مودیان مالیات بر ارزش افزوده می توانند تا پانزدهم تیرماه و از طریق سامانه عملیات اینترنتی مالیاjت بر ارزش افزوده به آدرس WWW.EVAT.IR نسبت به ارائه الکترونیکی اظهارنامه های دوره بهار 93 و پرداخت مالیات اقدام کنند.

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه تمامی فعالان اقتصادی مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده نمی باشند، گفت: صرفا مودیانی که طبق فراخوان های سازمان امور مالیاتی کشور در این نظام ثبت نام کرده اند و گواهی ثبت نام در مالیات بر ارزش افزوده دریافت کرده اند مشمول این قانون هستند.

وی اضافه کرد: اگر هر شخصی به هر دلیلی بدون اینکه مشمول قانون باشد از مصرف کننده نرخی بابت مالیات بر ارزش افزوده دریافت نماید، گران فروش محسوب شده و در چارچوب مقررات با این افراد برخورد قانونی می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA