برقراری تسهیلات گمركی میان ایران و روسیه

 مسعود كرباسیان رئیس كل گمرك ایران در دیدار با لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران بر افزایش سطح روابط گمركات دوكشور تأكید كرد و گفت: گمركات ایران و روسیه باید اسناد گمركی هر طرف را به عنوان اسناد گمركی خودشان قلمداد كنند تا نیازی به ارزیابی مجدد كالاها در مبادی گمركی كشور مقابل نباشد و می بایست ما یكبار كالا را ارزیابی كنیم.

رئیس کل گمرک ایران در ادامه به ضرورت تبادل اطلاعات به صورت الكترونیكی میان گمركات دو كشور اشاره كرد و اظهار داشت: ایران و روسیه موافقتنامه جدیدی بر اساس نیاز گمركات و برمبنای الگوی روز امضاء خواهند كرد.

وی در ادامه گفت: محتوای یادداشت تفاهمی كه در گذشته میان گمركات ایران و روسیه امضاء شده بر مبنای تبادل اطلاعات و آمار بوده و با وجود گسترش روابط دو جانبه و افزایش سطح مبادلات تجاری میان ایران و روسیه گمركات دو كشور می بایست تفاهم نامه جدیدی امضاء نمایند.

كرباسیان به محتوای تفاهم نامه جدید نیز اشاره کرد و گفت: یكی از موارد مهمی كه قرار است در تفاهم نامه جدید گنجانده شود ، موضوع همكاری گمركات دو كشور جهت معرفی تجار خوشنام برای دریافت تسهیلات ویژه گمركی است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی بر ضرورت همكاری گمركات دو كشور به منظور مبارزه با جرایم سازمان یافته هم تأكید كرد.

لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران نیز در این دیدار ، ملاقات با رئیس كل گمرك ایران را بسیار مهم توصیف كرد و گفت: از وضع فعلی مبادلات تجاری دو كشور خوشحال نیستم، چون قابلیت های تجاری ایران و روسیه بسیار بیشتر از این میزان است.

سفیر روسیه در ایران در ادامه ضمن استقبال از سفر كرباسیان به روسیه ، قول مساعد داد تابه برخی مشكلات گمركی تجار ایران در روسیه دراسرع وقت رسیدگی نماید.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA