پلیس در حوزه خصوصی مردم وارد نمی‌شود

 به گزارش خبرگزاری مهر، سردار اسماعیل احمدی مقدم روز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه جانشین فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت: پلیس در جمهوری اسلامی وظیفه پاسدار از دین و مرزهای ارزشی و اخلاقی را دارد و نمی تواند در برابر اشاعه زشتی و پلشتی بی تفاوت باشد.

وی ادامه داد: امروز اگر بر اثر کوتاهی ما جوانی در دام بیافتد ما باید پاسخگوی او در آخرت باشیم پلیس نمی تواند بی تفاوت باشد.

به گفته رئیس پلیس کشور، نیروهای پلیس در حوزه خصوصی مردم وارد نمی شوند و ماموران پلیس به دنبال این نمی روند که مردم در خانه هایشان یا خفا چه کاری را انجام می دهند. ماموران نه حق ورود به خانه ها را دارند و نه زمانی که چیزی را در مورد فردی مطلع می شوند حق اشاعه آن را ندارند.

وی افزود: هنگامی که پرونده ای را در مورد فردی به خودم ارجاع می دهند حتی جانشینم هم از این پرونده مطلع نمی شود چرا که اصل حفاظت را رعایت می کنیم. خوشبختانه توفیق داشته ایم که آبروی مردم در نیروی انتظامی حفظ شود.

احمدی مقدم با اعلام به این نسخه توفیق پلیس عمل به احکام دینی و قانون است تاکید کرد: عمل به قانون وظیفه شرعی همگان است و خوشبختانه میثاق ما در نیروی انتظامی عمل به قانون است. اگر سلیقه جای قانون را بگیرد این موضوع مشکل آفرین می شود.

وی در ادامه بر لزوم انجام مطالعات راهبردی و آینده نگری تاکید کرد و گفت: در دنیای پرتحول و پرچالش ما آینده غیرقابل پیش بینی، سریعتر و پرجالش تر است. اگر فتنه 88 پیش بینی می شد مطمئن باشید که صحنه متفاوت بود.

رئیس پلیس کشور ادامه داد: چندی قبل اگر می گفتیم جمعیت کشور رو به پیری است عده ای این موضوع را باور نمی کردند اما وقتی با آمار این موضوعات اعلام شد مردم این موضوع را درک کردند. البته امروز کشورهای اروپایی می خواهند نسخه های خودشان را به ما ارایه کنند در حالی که برخی نیز دنبال روی کشورهای غربی در خصوص سیاست های جمعیت هستند.

به گفته وی لازمه تولید اقتدار نرم و عدم انفعال و مداخله ایجابی آینده پژوهی است. نیروی انتظامی باید برای خودش راهبردهای دوربرد داشته باشد و این در حالی است که رهبر معظم انقلاب با ایجاد مرکز مطالعات راهبردی موافقت کردند.

احمدی مقدم با اعلام اینکه جوانان باید در کارهای اجرایی قرار بگیرند و نیروهای با تجربه نیز در عرصه فکری راهگشایی کنند مرکز مطالعات راهبردی محلی برای حفظ تمامی نیروهای باتجربه است. این مرکز باید راهبردهای بلند مدت را تعیین کند و مستقیماً زیر نظر خودم فعال است.

وی در بخشی از سخنانش با تشکر از خدمات سرتیپ رادان در سمت جانشینی فرمانده نیروی انتظامی افزود: ایشان فردی مسئولیت پذیر بود و در هر میدانی فداکارانه برای نظام حاضر بود. وی یک چهره مردمی است در حالی که برخی رسانه های خارجی می خواهند او را عامل برخورد و سرکوب معرفی کنند. من از زحمات و خدمات وی بسیار سپاسگزارم.

رئیس پلیس کشور در خصوص سردار اشتری جانشین جدید نیروی انتظامی گفت: ایشان چهره شناخته شده در نیرو برای همه هستند و از آغاز ماموریت من در نیروی انتظامی به عنوان رئیس پلیس اطلاعات و امنیت فعالیت کردند. پلیس اطلاعاتت و امنیت نیازمند اشراف اطلاعاتی است البته این موضوع به معنی قرار دادن دستگاه شنود و دوربین نیست. در این حوزه باید جریانات زمینه ساز بحران شناخته شده و قبل از وقوع اتفاقات به سازمان ها هشدار داد. انتصاب سردار اشتری امری عادی بود و ایشان سوابق خوبی نیز در دوران دفاع مقدس داشتند و در لشگر امام حسین(ع) همرزم شهید خرازی بودند. خوشبختانه سردار اشتری به حوزه عملیاتی ناجا نیز اشراف اطلاعاتی دارد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA