آرم موقعیت امن در هنگام زلزله رونمایی شد

 به گزارش خبرگزاری مهر، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی پیش از ظهر یکشنبه در مراسم رونمایی از این آرم با بیان اینکه تصویب طرح آرم زلزه از دوسال پیش دنبال شده است، اظهارکرد: امروز شاهد رونمایی از این طرح برای نخستین بار در كشور هستیم.

محمدرحیم شهریاری بر فرهنگ سازی و ارتقا آموزش همگانی به منظور افزایش ضریب ایمنی در جامعه تاکید کرد و بیان داشت: در راستای اجرای طرح آرم موقعیت امن در هنگام زلزله امدادگران با مراجعه حضوری به منازل روستایی و شهری موقیعت امن در زلزله را مشخص و آرم طراحی شده را در محل مشخص شده نصب می كنند.

وی با بیان اینکه کشور ایران جزو پنج کشور حادثه‌خیز دنیا است؛ ادامه داد: تمامی شهرستانهای استان روی گسل‌های فعال زلزله قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه هر 10 تا 15 سال شاهد یک زلزله با قدرت بیش از 6.5 ریشتر در استان بوده ایم؛ عنوان کرد: این استان به دلیل شرایط طبیعی و جغرافیایی در نقطه کور امدادرسانی قرار دارد و می طلبد مردم این استان آگاهی های لازم را در زمینه مواجه با حوادث داشته باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بر ترویج فرهنگ خود‌امدادی در جامعه تاکید کرد و ادامه داد: اجرای نقطه امن در زلزله گامی موثر در راستای ترویج فرهنگ خود امداد و آموزش همگانی در جامعه است.

استاندار خراسان جنوبی نیز در این مراسم در جمع امداد گران استان با بیان اینکه امدادگران برای نجات جان انسان ها و حراست از مال و اموال آنها از جان خود مایه می گذارند، اظهارکرد: : باورهای دینی امدادگران به عنوان یك نیروی محرك آنان را در ارائه خدمت بهتر به مردم کمک می کند.

وجه الله خدمتگزار با اشاره به اختصاص اعتبار هزار میلیارد تومانی به جمعیت هلال احمر کشور افزود: مسئولان مربوطه تلاش کنند تا با برنامه ریزی سهم بیشتری از این اعتبارات را برای استان بگیرند.

وی با اشاره به تلاش های امدادگران در ایم تعطیلات نوروزی و تابستانه گفت: درست در زمانی كه همه برای تفریح و گذران اوقات تعطیلی خود به گشت و گذار می پردازند، نیروهای خدمات رسان همچون هلال احمر به ارائه خدمت به مردم مشغول هستند.

در این مراسم از فعالین طرح های امداد و نجات و راهنمای مسافرین نوروزی در سال 93 نیز تجلیل شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA