راه‌اندازی نخستین سامانه بانک اطلاعاتی حوزه مواد مخدر

 مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر از راه‌اندازی نخستین سامانه بانک اطلاعاتی سازمان‌های مردم نهاد حوزه مواد مخدر تا پایان سال 93 خبر داد.

سید حسن موسوی چلک در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در بیان برنامه‌های حوزه گفت:‌ یکی از مهم‌ترین اقدامات حوزه مشارکتهای مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر راه‌اندازی نخستین سامانه بانک اطلاعاتی سازمان‌های مردم نهاد حوزه مواد مخدر است که براساس این سامانه لیست تمام سازمان‌های غیردولتی مجاز مشخص و برای استفاده عموم قابل دسترسی خواهد بود.

به گفته وی، امسال قوانین مرتبط در حوزه مواد مخدر با محوریت سازمان‌های مردم نهاد غیردولتی در اسناد بالادستی کشور مدنظر قرار خواهد گرفت و با جدیت بیشتری در دستور کار قرار خواهد داشت.

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدربا بیان اینکه معرفی منابع اجتماعی مرتبط با حوزه مواد مخدر با محوریت سازمان‌های غیردولتی نیز یکی دیگر از برنامه‌های این حوزه است اظهار کرد: همچنین مسئولیت سازمان‌ها نیز مشخص شده و سمن‌های موفق معرفی خواهند شد.

وی اظهار کرد: درخصوص ثبت تجارب موفق در حوزه سازمان‌های غیردولتی نیز برنامه‌هایی در دستور کار قرار گرفته و امسال این تجارب را به ثبت خواهیم رساند.

موسوی چلک از برگزاری جشنواره ایده‌های برتر اجتماعی در حوزه مواد مخدر خبر داد و گفت:‌ در این جشنواره از فعالان عرصه اجتماعی تجلیل خواهد شد.

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص شبکه سازی سازمان‌های مردم نهاد غیردولتی نیز گفت:‌ هرکدام از این سازمان‌ها امروز به صورت یک جزیره هستند که برای استفاده بهتر از ظرفیت آنها در حوزه برنامه ریزی، نظارت و اجرا لازم است که این سازمان‌ها چه در سطح استانی و چه در سطح ملی به یک شبکه‌سازی تبدیل شوند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA