اجرای نرخ سود جدید سپرده ها از شنبه در نظام بانکی کشور

 به گزارش ایرنا، نرخ سود سپرده های روزشمار و کمتر از سه ماه 10 درصد، سه تا شش ماه 14 درصد، شش تا 9 ماه 16 درصد، بیش از 9 ماه تا کمتر از یک سال 18 درصد و سپرده های یک سال 22 درصد تعیین شده است.

بانک مرکزی نیز اعلام کرده با بانک ها وموسسات متخلفی که خارج از نظارت بانک مرکزی به صورت آشکار یا پنهان نسبت به اعلام نرخ هایی بالاتر از نرخ های سود اعلام شده اقدام کنند طبق مقررات برخورد قانونی می کند.

قرار است بازرسان مدیریت کل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی از فردا در سراسر کشور با مراجعه به شعب و واحدهای ذی ربط بانک ها و موسسات بر حسن اجرای تفاهم نامه مذکور نظارت کنند.

همچنین تمامی بانک ها و موسسات اعتباری مکلفند قبل از ارائه هر گونه محصول یا ابزار جدید که به منظور جذب سپرده معرفی می شود، مراتب را با توضیح مشخصات کامل آن به تایید بانک مرکزی برسانند.

بانک مرکزی همچنین به سپرده گذاران نیز هشدار داده هر گونه مخاطرات پیش بینی نشده دربانک ها و موسسات مالی که با نرخ سود بالاتراز تفاهم نظام بانکی اقدام به جذب سپرده گذاری می کنند به عهده خود سپرده گذاران است وهمچنین تاکید کرده که ضمن حفظ هوشمندی، فریب این قبیل تبلیغات را نخورده و منابع مالی خود را با مخاطره مواجه نکنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA