روز ملی خلیج فارس درهند هم گرامی داشته می شود

 به گزارش ایرنا، دربخش ورزشی این مسابقات با نام جام خلیج فارس شرکت کنندگان در رشته های والیبال، تنیس روی میز، فوتبال و شطرنج در شهرهای پونا و میسور به رقابت خواهند پرداخت.

در بخش فرهنگی نیز به آثار ادبی و هنری با موضوع خلیج فارس، جوایز نقدی تعلق خواهد گرفت.

ˈمهدی حسن خانیˈ مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی درباره اهداف برگزاری این رقابت ها به ایرنا گفت: در نظر است در چنین روزی که نام خلیج فارس همپای فرهنگ و تمدن دیرپا و پرپیشینه ایرانیان و بیش از گذشته نمود جهانی پیدا کرده ، شرکت کنندگان در فضایی فرح بخش و هیجان انگیز، لذت رقابتی سالم دیگری را تجربه نمایند.

ˈعلی اعظم خسروی ˈ رایزنی علمی ایران و سرپرست دانشجویان ایرانی در هندوستان نیز این روز را یادآور هویت ملی و تاریخی ایران دانست و گفت: در بخش فرهنگی این مسابقات به 10 تن از افرادی که به تفکیک بهترین اثر ادبی در قالب جمله، شعر، متن کوتاه و یا دیگر زمینه های هنری تصویری همچون کاریکاتور و یا نقاشی را با موضوع خلیج فارس ارائه نمایند، طی مراسمی در دهلی نو جوایزی اعطا خواهد شد.

این مسابقات با حمایت و همکاری خانه فرهنگ جمهوری اسلامی در بمبئی، رایزنی علمی ایران در دهلی نو و انجمن های اسلامی دانشجویان ایرانی سراسر هند برگزار می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA