وارد حساب‌های بانکی افراد نمی شویم

 به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ، شاپور محمدی در حاشیه نشست بهبود فضای کسب و کار با فعالان بخش خصوصی در جمع خبرنگاران گفت : بحث انصراف از دریافت یارانه نقدی می تواند تا پایان سال جاری ادامه داشته باشد و این مردم هستند که تشخیص می دهند نیازمند دریافت یارانه هستند یا خیر.
معاون وزیر اقتصاد در باره اقدام دولت برای ثبت نام مجدد متقاضیان دریافت یارانه و ترغیب مردم برای انصراف از دریافت یارانه نقدی گفت: دولت به مردم تکیه می کند و تعامل دارد.
وی اعلام کرد : اقشاری که نیازمند دریافت یارانه نقدی نیستند، ممکن است در آینده نیز انصراف خود را اعلام کنند.
محمدی افزود: هر مبلغی که از انصرافی ها صرفه جویی و درآمد حاصل شود ، دولت در بخش بهداشت، تولید و درمان مصرف خواهد کرد.
محمدی در باره اینکه آیا دولت قصد راستی آزمایی اطلاعات مردم و جریمه سه برابری آنها براساس آن را دارد ؛ گفت: دولت در چارچوب قانون عمل می کند و راستی آزمایی نیز در متن قانون دیده شده است.
معاون اقتصادی وزیر اقتصاد در پاسخ به مطلبی مبنی بر اینکه بر اساس آمارها لازم است 20 میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی حذف شوند، اما تاکنون حدود 10 میلیون نفر حذفی اعلام شده است؛ گفت : دولت اعلام کرده است که به هر میزان که منابع از این حیث به دست آورد، خدمات خود را بهبود خواهد بخشید، بنابراین هر چه حذفی ها و انصرافی ها بیشتر باشند، امکان ارائه خدمات بیشتر می شود.
وی درباره نوسان نرخ ارز هم گفت : این روند در کوتاه‌مدت است و دولت برای نزدیک کردن نرخ دلار بازار آزاد به نرخ دلار در بودجه هدف گذاری کرده است.
محمدی گزینه های احتمالی و افزایش تغییرات قیمت بنزین را اعلام نکرد و گفت: تا سه روز آینده نرخ‌های جدید اعلام خواهد شد.
نخستین جلسه تعامل میان وزارت اقتصاد و فعالان کسب و کار با هدف شناسایی نقاط قوت و ضعف و بهبود فضای کسب و کار در محل وزارت اقتصاد برگزار شد.
در این جلسه معاون اقتصادی وزیر اقتصاد با بیان ضرورت تشکیل این نشست ها گفت: در گذشته برای بهبود فضای کسب و کار کمتر تلاش شده است.
شاپور محمدی تصریح کرد: وزارت اقتصاد متولی بهبود فضای کسب و کار و مامور تعامل با فعالان و دستگاههای اجرایی شده است.
وی افزود: برای دستیابی به این هدف، دفتر بهبود فضای کسب و کار در معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد تشکیل شده است که جایگاه قانونی و حقوقی دارد.
محمدی تشریح فرآیند ثبت شرکتها و بررسی آخرین تحولات و بهبودها در این حوزه ، بررسی فرآیندها مربوط به حوزه گمرک و دریافت نظر فعالان و صاحبنظران کسب و کار را از موضوع های مورد بحث در این جلسه برشمرد.
در ادامه این نشست صاحبنظران و فعالان اقتصادی به بیان نظرها و پیشنهادهای خود در حوزه های مختلف مربوط به بهبود فضای کسب و کار پرداختند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA