ممنوعیت استفاده بانکها و موسسات اعتباری از عنوان و نشان بانک مرکزی

نهادهای فعال در بازار پول کشور مجاز نیستند در برنامه‌های تبلیغاتی‌خود از آرم، نشان، عنوان بانک مرکزی وعباراتی نظیر«تحت نظارت بانک مرکزی»، «دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی» و...که حاکی از اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است ، استفاده کنند.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مرجع و مأخذ اصلی اعلام اسامی نهادهای دارای مجوز و تحت نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، پایگاه اطلاع‌رسانی رسمی این بانک، به نشانی WWW.CBI.IR است و هیچ‌یک از نهادهای فعال در بازار پول کشور اعم از بانک‌ها، مؤسسات اعتباری غیربانکی، شرکت‌های تعاونی‌ اعتبار، لیزینگ‌ها، صندوق‌های قرض‌الحسنه، صرافی‌ها و ... مجاز نیستند از آرم، نشان، عنوان بانک مرکزی وعباراتی نظیر «تحت نظارت بانک مرکزی»،«دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی» و... که حاکی از اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است، در برنامه‌های تبلیغاتی خود (سربرگ‌های مکاتباتی، تابلوهای ادارات مرکزی و شعب، بیلبوردهای تبلیغاتی، تبلیغات رسانه‌‌ای و ...) استفاده کنند.
این گزارش می افزاید: تمامی فعالان بازار پول که تاکنون از این عبارات و عناوین استفاده می‌کردند موظفند؛ حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه 1393 نسبت به اصلاح رویه فعلی خود اقدام کنند.
این اطلاعیه به منزله ابلاغ کتبی به تمامی نهادهای فعال در بازار پول کشور بوده و عدم اطلاع از مفاد آن، رافع مسئولیت اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل نخواهد بود.
بدیهی است در صورت عدم اقدام به موقع، وفق قوانین و مقررات جاری با نهادهای متخلف برخورد خواهد شد.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA