جزییات صدور مجوز واردات قطعات بوئینگ به ایران

 معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به جزئیات صدور مجوز برای واردات قطعات هواپیما به کشور، گفت: پیش بینی می شود با ورود قطعات هواپیما به کشور 30 درصد از هواپیماهای خوابیده به ناوگان فعال بازگردند.
حمید حبیبی در گفتگو با مهر با اشاره به صدور مجوز وزارت خزانه داری آمریکا برای صدور قطعات هواپیما از شرکت‌های بوئنیگ و جنرال الکتریک به ایران، اظهار داشت: از مدتها پیش ارتباط میان شرکت‌های ایران با این شرکت‌ها برای واردات قطعه انجام گرفته بود و منتظر پاسخ از سوی آنها بودیم.

وی افزود: وزارت خزانه‌داری آمریکا این مجوز را صادر کرده اما هنوز از سوی این شرکت‌ها تماسی با شرکت‌های ایرانی گرفته نشده است و امیدواریم که به زودی این تماس برقرار شود.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این پرسش که ورود قطعات به ایران چقدر طول می‌کشد، بیان کرد: نمی توان زمان مشخصی را تعیین کرد، زیرا موضوع انتقال پول هم مطرح است که باید تمامی این موانع هم برطرف شود اما منتظریم تا شرکت بویینگ و دیگر شرکت ها برای ارتباط با شرکت های ایرانی اقدام کنند.

حبیبی با اشاره به اینکه با ورود این قطعات 30 درصد از هواپیماهای خوابیده به ناوگان فعال کشور بازمی گردد، گفت: برخی از شرکت های اروپایی مانند ایرباس و فوکر که وابسته به شرکت های آمریکایی هستند هم با ارایه این مجوز می توانند با شرکت های ایرانی ارتباط برقرار کنند.

وی با ا اشاره به مذاکرات ژنو، اظهار داشت: با توجه به بهبود شرایط اقتصادی کشور پیش بینی می کنیم که امسال با 50 درصد افزایش تقاضای سفر روبرو باشیم که به طور حتم ورود این قطعات به ما کمک می کند که هواپیماهای فعال را توسعه دهیم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA