شش مدال کاراته‌کاران ایران در تورنمنت ترکیه

 حاصل تلاش کاراته کاران ایران در مبارزات انفرادی بیست و هفتمین دوره مسابقات بین المللی بوسفر در استانبول ترکیه یک مدال طلا، 2 نقره و 3 برنز بود.

به گزارش ایسنا، در این دوره از رقابتها که با حضور کاراته کاهای 20 کشور در حال برگزاری است، سجاد گنج زاده نماینده سنگین وزن ایران با کسب نشان طلا به کار خود پایان داد. وی نماینده ترکیه را 8 بر صفر، نماینده آذربایجان را 3 بر صفر، نماینده رومانی را 8 بر صفر شکست داد و در گام چهارم 3 بر 2 برابر شاهین آماتوف نایب قهرمان جهان از آذربایجان صاحب برتری شد تا در فینال به مصاف سامان حیدری دیگر نماینده کاراته ایران برود. گنج زاده در پنجمین مبارزه خود حیدری را شکست داد تا به نشان طلا دست یابد.

دیگر مدال آور کاراته ایران در جام بوسفر پگاه زنگنه کاپیتان تیم ملی بانوان در وزن منهای 68 کیلو گرم بود که صاحب نشان نقره شد. زنگنه پس از یک دور استراحت، در مصاف با حریف ترکیه ای 2 بر یک و برابر نماینده قزاقستان 7بر یک به پیروزی رسید اما در فینال مغلوب حریف خود از کشور میزبان شد و روی سکوی دوم ایستاد.

سحر کرجی کاراته کای وزن منهای 50 کیلوگرم بانوان در این رقابتها مدال برنز را کسب کرد. کرجی ابتدا نماینده ای از ترکیه را برد و سپس مقابل دیگر حریف خود از کشور میزبان در هانتی پیروز شود. وی در سومین دیدار برابر کاراته کاری از ترکیه 2 بر یک شکست خورد و به گروه بازنده ها رفت. او در این گروه موفق شد حریفی از رومانی را شکست دهد و به مدال برنز دست یابد.

در وزن منهای 55 کیلو گرم بانوان، فاطمه چالاکی دومین نشان برنز تیم ملی کاراته را در جام بوسفر بدست آورد. چالاکی پس از شکست مقابل نماینده ترکیه و با راهیابی این کاراته کا به فینال، مبارزاتش را در گروه بازنده ها ادامه داد. او در این گروه ابتدا نماینده قزاقستان را از پیش رو برداشت، سپس حریفی از رومانی را برد و در ادامه کاراته کار دیگری از رومانی را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

بهمن عسگری هم دیگر مدال آور ایران در تاتامی بوسفر بود. نماینده وزن منهای 75 کیلوگرم مردان، پس از غلبه بر حریفی از کشور میزبان صاحب مدال برنز این وزن شد. عسگری ابتدا موفق شدحریفی از ترکیه را 8 بر صفر مغلوب کند، او در دومین مبارزه خود مقابل دیگر نماینده ترکیه 8 بر 4 نتیجه را واگذار کرد و با راهیابی حریفش به دیدار فینال، مبارزاتش را در گروه بازنده ها ادامه داد.عسگری در این گروه 13 بر 5 کاراته کایی از رومانی را شکست داد و سپس حریف ترکیه ای را 10 بر صفر برد و به مدال برنز دست یافت.

اما در سایر اوزان و در وزن منهای 60 کیلوگرم، امیر مهدی زاده در نخستین مبارزه خود در حالی که مقابل رقیب ترکیه ای به تساوی 3 بر 3 رسیده بود با رای داوران در هانتی مغلوب شد. در این وزن هامون درفشی پور 2 بر یک برابر نماینده قزاقستان شکست خورد و حذف شد.

در وزن منهای 67 کیلوگرم، سعید احمدی مقابل نمایندگان ترکیه با نتایج مشابه 8 بر صفر به برتری رسید، در مبارزه سوم هم مقابل دیگر نماینده ترکیه پس از تساوی 3 بر 3 با رای داوران در هانتی بازنده شد و از دور رقابتها کنار رفت.

دیگر نماینده این وزن حسین سمندر بود که مقابل دو نماینده کشور میزبان به پیروزی رسید و در سومین دیدار مغلوب حریفی از آذربایجان شد تا در جدول بازنده ها به مبارزاتش ادامه دهد. او در این گروه پس از پیروزی برابر کاراته کایی از قزاقستان مقابل حریف ترکیه ای مغلوب شد و نتوانست خود را به سکوی سوم برساند. امیر مهدی زاده قهرمان جهان در این وزن هم با شکست مقابل حریفان از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن منهای 84 کیلوگرم، ذبیح اله پورشیب پس از سه پیروزی پی در پی مقابل حریفانی از ترکیه، رومانی و آذربایجان در مبارزه چهارم مقابل حریف دیگری از رومانی مغلوب شد و از دور رقابتها کنار رفت.

اما در بخش بانوان، رزیتا علیپور در وزن منهای 61 کیلو گرم پس از استراحت در دور نخست، مقابل نماینده صربستان پیروز شد و در مبارزه دوم برابر حریفی از کشور میزبان در حالی که با نتیجه 3 بر صفر پیش بود، 4 بر 3 مغلوب شد و از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن به اضافه 68 کیلوگرم، حمیده عباسعلی قهرمان آسیا در نخستین مبارزه خود با نتیجه یک بر صفر مغلوب حریفی از ترکیه شد و از گردونه رقابتها کنار رفت.

بیست و هفتمین دوره مسابقات بین المللی جام بوسفر امروز(یکشنبه) با برگزاری مبارزات تیمی به پایان می رسد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA