رونمایی از پورتال فردوسی در 25 اردیبهشت ماه

 معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه فردوسی حق بزرگی به گردن همه ایرانیان و فارسی زبانان دارد گفت: باید مراسمی در شان نام و شخصیت این حکیم فرزانه و شاعر بلند آوازه ایران زمین برگزار کرد و بر همین اساس مراسم بزرگداشت روز ملی فردوسی در 25 اردیبهشت ماه امسال با شکوه تر از هر سال برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مسعود سلطانی فر با بیان این مطلب در نشست هم اندیشی برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی فردوسی که با حضور چهرهای فرهنگی و ادبی و تعدادی از مدیران و مسئولان استان خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار شد افزود: تلاش خواهیم کرد این مراسم به صورت باشکوهی برگزار شود به گونه ای که مراسم امسال مبنا و چهارچوب برگزاری مراسم باشکوه در سال های آینده باشد.

وی گفت: در همین ارتباط دبیرخانه دائمی این روز ملی در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی تشکیل و برنامه ریزی های مناسب برای برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم روز ملی فردوسی توسط این دبیرخانه انجام خواهد شد.

معاون رئیس جمهور در ادامه با اشاره به سفر قبلی خود به مشهد در 10 اسفندماه 92 اضافه کرد: در این سفر برنامه ریزی های بسیار خوبی برای آشنایی هرچه بیشتر افراد با فردوسی انجام شد که از جمله این برنامه ریزی ها می توان به راه اندازی پورتال پژوهشی و اطلاع رسانی فردوسی اشاره کرد که این پورتال به صورت آزمایشی راه اندازی شده است.

سلطانی فر هم چنین در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه فعال شدن شورای احیاء توس کمک بزرگی به توس و مجموعه آرامگاه فردوسی است افزود: احیاء این شورا یکی از مهترین موضوعاتی است که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آن را دنبال کرده است.

معاون رئیس جمهور هم چنین در این نشست به مهمترین برنامه های سازمان متبوع خود برای برگزاری مراسم روز ملی فردوسی اشاره کرد و افزود: اعطای جایزه بزرگ بین المللی فردوسی به تعدادی از چهره های برجسته علمی و فرهنگی در ایران و سایر کشورها که خدمات ماندگاری برای معرفی این شاعر بزرگ داشته اند، برنامه ریزی برای آشنایی هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان با شخصیت و آثار حکیم توس، استفاده از تمامی ظرفیت ها برای معرفی فردوسی در سایر کشورها، بهسازی و ساماندهی محور مشهد – توس، ساماندهی اطراف و محوطه باغ آرامگاه فردوسی با همکاری شهرداری و ... از مهمترین برنامه های این سازمان برای بزرگداشت روز ملی فردوسی است.

وی هم چنین از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا وسیما خواست تا در معرفی و شناساندن هرچه بیشتر فردوسی به اقشار مختلف مردم در داخل و خارج کشور به سازمان میراث فرهنگی کمک کنند.

در این نشست هم چنین معاون سیاسی امنیتی استانداری، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ،معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، قائم مقام مدیر کل صدا وسیمای مرکز خراسان، محمد جعفر یاحقی عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر رهنما رئیس دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی و ... حضور داشتند و طی سخنانی به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA