ارسال برگ تعیین مجدد تاریخ اعزام برای مشمولان غایب

سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از ارسال برگ اعلام غیبت و تعیین مجدد تاریخ اعزام به نشانی مشمولان غایب خبر داد.

اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام كرد در راستای اجرای قانون و به منظور تعیین تكلیف مشمولان غایب، از این پس برگ اعلام غیبت و تعیین مجدد تاریخ اعزام برای همه مشمولانی كه به هر دلیل در اعزام حضور نمی یابند، صادر می شود.
بر اساس این گزارش، همه مشمولانی كه در تاریخ اعزام قانونی خود حاضر نشوند مرتكب غیبت شده و غایب محسوب می شوند و در اجرای قانون می بایست نسبت به شناسایی و تعیین تكلیف آنان اقدام شود.
بنابراین گزارش، در این راستا برگ مذكور كه به رنگ قرمز نیز طراحی شده به منظور اعلام اخطار و اطلاع مشمول از تاریخ مجدد اعزام خویش صادر و به نشانی محل سكونت آنان ارسال می شود.
این گزارش می افزاید: در این برگ ضمن تعیین تاریخ مجدد اعزام و درج سه ماه اضافه خدمت، به مشمول ابلاغ می شود كه موظف به حضور در محل و تاریخ تعیین شده ثانوی است و چنانچه در موعد اعلام شده بعدی برای اعزام به خدمت مراجعه نكند حسب قانون از طریق مراجع ذیربط تحت تعقیب قرار گرفته، دستگیر و با درج 6 ماه اضافه خدمت در سوابق خدمتی، به یكی از مراكز آموزش نیروهای مسلح اعزام می شود.
این سازمان با اشاره به ماده 10 قانون خدمت وظیفه عمومی تاكید كرد كه انجام اموری مانند شركت در آزمایشات رانندگی و اخذ گواهینامه، دریافت هرگونه وام و كمك های كشاورزی، صنعتی، دامداری و مسكن از طریق وزارتخانه ها و موسسات دولتی و وابسته به دولت و نهاد های قانونی، كاندیدا شدن جهت انتخابات مجلس شورای اسلامی و سایر شوراها و انجمن های قانونی، تحویل اصل گواهینامه یا پایان نامه دوره های تحصیلی دیپلم و بالاتر از وزارتخانه مربوطه، صدور پروانه كسب و اجازه اشتغال و عضویت در شركت های تعاونی در مورد مشمولین خدمت وظیفه عمومی مستلزم ارایه مدركی دال بر رسیدگی به وضعیت مشمولیت آنان از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا است لذا همه مشمولان خدمت وظیفه عمومی می بایست به موقع و قبل از ورود به غیبت نسبت به تعیین تكلیف مشمولیت خود اقدام كنند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA