برخورد پلیس با برپاکنندگان فشن شوهای اسلامی

 به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ˈمحمدمسعود زاهدیانˈ با اشاره به برگزاری سومین جشنواره مد و لباس فجر، این اقدام را گامی ارزنده در راستای ترویج الگوی ایرانی- اسلامی دانست.

زاهدیان افزود: باید از ظرفیت های جشنواره هایی با این عنوان استفاده کرده و پوششی مناسب برای زنان ایرانی ارائه دهیم.

وی ادامه داد: متاسفانه در مقطعی از زمان این امر، مغفول ماند، اما با تشکیل بنیاد ملی مد و لباس در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بستر خوبی برای تهیه لباس هایی همسو با ذائقه ایرانی، فراهم شده است.

زاهدیان گفت: با توجه به این که پلیس نیز عضو کارگروه مد و لباس است، ملاک ما در سیاستگذاری ها توجه به پوشش ایرانی و اسلامی است، اما متاسفانه با وجود اقدامات صورت گرفته در این زمینه، سطح فعالیت ها متناسب با نیاز جامعه نیست.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی افزود: هنرمندان ایرانی که دارای نبوغ و خلاقیت هستند باید به طراحی و تولیداتی بپردازند که قابلیت معرفی در سطح بین المللی به عنوان یک مدل، را داشته باشد و در عین حال در چارچوب قوانین و مقررات ایران اسلامی قرار بگیرد.

این مقام انتظامی در خصوص برگزاری اجرای زنده نمایش لباس و نظر پلیس در این زمینه، تصریح کرد: ملاک های برپایی این گونه مراسم باید مورد بررسی قرار بگیرد، اگر این نمایش ها در چارچوب عرف عمومی کشور و با توجه به شرایط عفاف و حجاب در جامعه باشد، موجب پویایی و نشاط شده و در این حالت، پلیس به عنوان تامین کننده امنیت در کنار برپاکنندگان قرار می گیرد.

زاهدیان تاکید کرد: البته این امر باید در کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد بررسی قرار گیرد، تا در صورت احساس ضرورت اجرای فشن شوهای اسلامی، در چارچوب قوانین و مقررات، ساماندهی و پیگیری شوند.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی به مورد تایید بودن لباس هایی که کد شیما (شناسه یکپارچه سازی مد و لباس) دریافت می کنند، اشاره کرد و گفت: لباس هایی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده و مجوز می گیرند، کد شیما دریافت می کنند که این کد در واقع نشان استاندارد البسه است.

وی ادامه داد: البته به دلیل فرآیند سنتی تولید لباس، هنوز تمام واحدهای تولیدی، این کد را دریافت نکرده اند اما ما پیشنهاد می کنیم، تولیدکنندگان سنتی نیز برای اخذ این کد، همکاری کنند.

زاهدیان به مذاکرات اخیری که پلیس با مسئولان وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی داشته اشاره کرد و گفت: در این مذاکرات سعی کردیم بسیاری از موانع برداشته و روند اخذ کد شیما تسهیل شود.

شیما ( شناسه یکپارچه سازی مد و لباس) به منزله بارکدی برای لباس های تولیدی در ایران است.

وی این بارکد را مخصوص شناسایی البسه فروشگاه ها و نه لباس بر تن افراد، دانست و گفت: وقتی پلیس برای بررسی لباس ها، به مراکز خرید مراجعه می کند، با مدنظر قرار دادن کد شیما می تواند موارد قاچاق را سریع تر و راحت تر، کنترل کند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA