بانک ژنتیک ایرانیان اوایل سال آینده در کشور افتتاح می شود

 به گزارش ایرنا ˈاحمد شجاعیˈ روز سه شنبه در آیین افتتاح هشتمین آزمایشگاه ژنتیک کشور در کرمانشاه افزود: بانک ژنتیک می تواند خدمات ارزنده ای ارائه دهد و با راه اندازی آن، بسیاری از مشکلات کنونی در کشور برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه جرم و جنایت هیچگاه در جامعه برچیده نخواهد شد، گفت: باید آماده باشیم با تجهیزات علمی ، مجرمان را شناسایی و در زمینه کشف جرم به سیستم قضایی کمک کنیم.

شجاعی افزود: در این راستا براساس مصوبه مجلس و برنامه پنجم توسعه، راه اندازی بانک ژنتیک ایرانیان در کشور به تصویب رسید و مقرر شد 10 مرکز در کل کشور با مدیریت تهران ، راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه هشتمین مرکز امروز در کرمانشاه راه اندازی شد، گفت: تا چند روز دیگر نهمین مرکز نیز در استان خوزستان افتتاح خواهد شد.

شجاعی با اشاره به قیمت های بسیار بالا و انحصاری تجهیزات این آزمایشگاه، اظهار داشت: با توجه به وضع اقتصادی موجود و اعمال تحریم ها، مجلس باید در این زمینه با تصویب بودجه مناسب به کمک سازمان پزشکی قانونی کشور بشتابد.

وی ادامه داد: البته کیت این آزمایشگاه در حال انجام تحقیقات برای تولید داخلی است که اگر این مهم به نتیجه مثبت برسد، می توان با صرف هزینه های کمتر به یافته های بیشتر دست یافت.

شجاعی درخصوص راه اندازی آزمایشگاه ژنتیک در دیگر استان های غربی کشور ، گفت: برنامه ای در این زمینه نداریم و آزمایشگاه ژنتیک کرمانشاه باید منطقه غرب کشور را پوشش دهد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA