دیدار وزرای ارتباطات ایران و تركیه در یك كمیسیون مشترك اقتصادی

 در حاشیه سفر جناب آقای رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه به جمهوری اسلامی ایران، ظهر امروز دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نماینده ویژه رئیس جمهور و رئیس کمیسیون همکاریهای مشترک اقتصادی بین دو کشور با جودت ایلماز وزیر توسعه و برنامه ریزی و رئیس کمیسیون مشترک ترکیه دیدار و گفتگو نمودند.
به گزارش مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این ملاقات طرفین ضمن ابراز خشنودی از سفر جناب اردوغان و مناسبات رو به گسترش دو کشور در خصوص پیشرفت و توسعه روابط در بخشهای مختلف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی مذاکره نمودند و تاکید گردید تا قبل از سفر جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور به کشور ترکیه کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی در تهران برگزار شود.
در ادامه این دیدار، طرفین اظهار امیدواری کردند گسترش هرچه بیشتر روابط در سطوح مختلف موجب تعمیق پیوندهای دو کشور گردد.
همچنین در دیدار جداگانه ای دکتر واعظی با نیهان زیپکچی وزیر اقتصاد ترکیه دیدار و گفتگو نمود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دیدار با توجه به اسناد توافق شده بر افزایش سطح مناسبات اقتصادی تا سقف 30 میلیارد دلار تا سال 2015 تاکید نمودند.
همچنین با توجه به لزوم همکاری، نظارت و پیگیری دو سویه، وزیر اقتصاد ترکیه از دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دعوت نمودند با سفر به آنکارا در خصوص پیگیری تفاهم های صورت گرفته جلسه مشترک برگزار نمایند.
در این دیدار دکتر واعظی از وزیر اقتصاد ترکیه درخواست نمودند نسبت به فراهم نمودن تسهیلات لازم برای ارتباط دو کشور و تجار و بازرگانان ایرانی در زمینه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، نفت، حمل و نقل، همکاری گمرکی و سرمایه گذاری در پروژه های مشترک فراهم نمایند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA