معاملات خودرو را در سامانه ثبت کنید

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو در کشور از مصرف‌کنندگان خواست هرگونه معامله خودرو را در سامانه ثبت معاملات خودرو ثبت کنند.

حسن زمانی افشار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سامانه کشوری ثبت معاملات خودرو در کشور راه اندازی و بیشتر دفاتر فروش خودروی دارای مجوز صنفی به این سامانه وصل شده‌اند.

وی با بیان این‌که با ثبت معاملات خودرو در این سامانه امکان سوء استفاده و فروش خودروهای سرقتی تا حد زیادی کاهش می‌یابد، خاطرنشان کرد: با ثبت معاملات در این سامانه تنها مالک خودرو قادر خواهد بود که خودروی خود را برای فروش عرضه کند زیرا در غیر این صورت با اخطار سیستم مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: همه‌گیر شدن این سامانه موجب نظام‌مند شدن معاملات خرید و فروش خودرو شده و دلالان و واسطه‌های خیابانی را از چرخه معاملات حذف خواهد کرد.

زمانی افشار با بیان این‌که تمام نمایشگاه‌داران دارای مجوز صنفی می توانند برای اتصال به سامانه ثبت معاملات خودرو اقدام کنند، تصریح کرد: در آینده هرگونه نقل و انتقال سند خودرو منوط به ثبت معامله در این سامانه خواهد بود بنابراین بهتر است هم نمایشگاه‌داران و هم خریداران از هم اکنون برای ثبت معاملات خود در این سامانه اقدام کنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA