آغاز توزیع حواله‌های سبد کالا

تا کنون ۳۰ درصد حواله‌های سبد کالایی بین اتحادیه‌های اسکاد، فرهنگیان و امکان توزیع شده و از اول بهمن‌ماه بین فروشگاه‌ها توزیع خواهد شد.
به گزارش تسنیم، در راستای ارائه سبد کالای دولت به برخی اقشار جامعه در روزهای گذشته برخی از مسئولان اعلام کردند: فروشگاه های تعاونی مصرف کارکنان دولت(اسکاد)، فروشگاه های تعاونی مصرف روستائیان، فروشگاه‌های تعاونی مصرف فرهنگیان، فروشگاه های زنجیره ای سپه، فروشگاه های زنجیره ای اتکا، فروشگاه های زنجیره‌ای رفاه و چند فروشگاه دیگر از جمله زیرساخت های توزیع سبد کالایی هستند.
همچنین روزنامه رسمی جمهوری اسلامی جزئیات این سبد کالا را منتشر کرد که بر اساس آن امسال دو سبد کالا شامل 10 کیلو برنج، 4 کیلو گوشت مرغ، 1.8 کیلو روغن، 800 گرم پنیر و 1.8 کیلو تخم‌مرغ در دو نوبت به اقشار هدف این مصوبه اعطا می‌شودومعاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور موظف است اعتبار مورد نیاز جهت اجرای این تصویب‌نامه را تا سقف مبلغ پانزده هزار میلیارد (15.000.000.000.000) ریال از محل ردیف‌های متفرقه تأمین و در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهد.
* یک اعتبار 300 میلیاردی و 2 متقاضی
در همین راستا بود که رضا باکری, رئیس انجمن صنایع لبنی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه این انجمن مسئول تأمین پنیر سبد کالا شده ولی جزئیاتش معلوم نیست، گفت: دولت قرار شده 300 میلیارد تومان برای گران نشدن شیر و لبنیات اختصاص دهد که هم دامداران و هم صنایع لبنی خواستار این اعتبار هستند.برنامه‌ریزی لازم برای تأمین پنیر سبد کالا در حال انجام است تا پس از آن به واحد‌های لبنی اطلاع رسانی شود.
*محموله‌ها آماده بارگیری شد
همچنین هدایت اصغری, رئیس اتحادیه مرغداران میهن در گفت‌وگو با تسنیم از تأمین تخم مرغ سبد کالایی دولت خبر داد و گفت: با عوامل توزیع قرارداد‌ منعقد شده و منتظر مشخص شدن عوامل توزیع در استانها هستیم تا محموله‌ها را ارسال کنیم.مقدمات و برنامه‌ریزی‌ها برای تأمین تخم مرغ سبد کالا در حال انجام است و قرارداد‌های لازم با عوامل توزیع منعقد شده است.
وی با اشاره به اینکه منتظر مشخص شدن عوامل توزیع در استانها هستیم تا محموله‌های تخم مرغ را به آنها ارسال کنیم، گفت: حجم تخم مرغی که قرار است تأمین شود، دقیقا بر مبنای آماری که وزارت صنعت اعلام می‌کند، خواهد بود ولی تا این لحظه قرار است برای هر سبد 2 بسته 12 عددی تخم مرغ در نظر گرفته شود.
رئیس اتحادیه مرغداران میهن خاطر نشان کرد: این تخم‌مرغ‌هایی که برای سبد کالا در نظر گرفته شده دارای تاریخ تولید، شماره ثبت بوده و مبدأ تولید آن مشخص و از کیفیت خوبی برخوردار است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA