اشتغال اتباع خارجی بدون روادید و پروانه اشتغال ممنوع است

 به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان ˈحمید سیلاویˈ افزود: قانون برای کارفرمایانی که اقدام به بکارگیری اتباع خارجی غیر مجاز کنند ،و یا از دادن اطلاعات در این زمینه خودداری کنند، مجازات سنگینی پیش بینی کرده است.

وی با بیان این نکته که جمهوری اسلامی ایران، از معدود کشورهایی است که اتباع خارجی را با آغوش باز پذیرفته گفت: ما در خصوص ورود و استقرار اتباع خارجی به طرق قانونی در خوزستان مشکلی نداریم و قانون برای چگونگی ورود، استقرار،روادید و اقامت به صراحت مسیر را تعیین کرده است.

سیلاوی افزود: به محض دریافت تقاضای شرکت ها و واحدهای تولیدی برای جذب نیروی کار مورد نیاز، هیات فنی اشتغال خوزستان پس از بررسی موضوع، مجوز ورود و فعالیت را صادر خواهد کرد.

وی گفت: با توجه به مشکلات و معضلات بوجود آمده در ازدواج ایرانیان با اتباع خارجی، دو طرف باید پیش از هرگونه عقد شرعی و انجام تشریفات زناشویی به اداره کل اتباع و مهاجران خارجی خوزستان برای توجیه و تشکیل پرونده مراجعه کنند تا برابر قانون و طبق دستورالعمل و آیین نامه های ابلاغی از سوی وزارت کشور عمل شود.

هم اکنون بیش از شش هزار و 500 پناهنده عراقی، دو هزار و 300 افغان ، و بیش از 520 نفر اتباع بیگانه دارای مجوز اقامت در خوزستان حضور دارند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA