انتشار اوراق مشارکت قبل از پایان سال جاری

 ولی اله سیف در حاشیه سومین همایش سیاست های پولی و چالش های بانکداری و تولید در جمع خبرنگاران افزود: در همان روزی که بانک مرکزی اوراق مشارکت منتشر می کند، نرخ سود آن را با شرایط روز تعیین خواهد کرد.

وی در خصوص نوسانات نرخ ارز نیز تاکرد کرد که بازار کار خود را انجام می دهد.

سیف همچنین در باره انتشار خبر گشایش ارزی از 20 ژانویه گفت: من در خصوص گشایش ارزی در این زمان صحبتی نکردم، بلکه از گشایش ها صحبت کردم، چرا که قرار است از 20 ژانویه توافقاتی که انجام شده عملیاتی شود و طبیعتا تاثیراتی بر اقتصاد کشور خواهد داشت.

رییس کل بانک مرکزی در خصوص ال سی های 30 درصد نیز گفت: من تعجب می کنم که چرا بحث ال سی 30 درصدی را می کنید، زیرا اصل مطلب این بود که هر گشایش اعتباری قبل از اینکه، انجام شود، 100 درصد ارزش خریداری شده باشد و بانک مرکزی این الزام را برداشت و در حد درصد تامین ارز کافی است.

وی ادامه داد: اگر بانکی به دلیل رفتار مشتری اعتباری برای او قایل نیست، ربطی به این بخشنامه ندارد، رابطه بانک و مشتری متناسب با عملکرد مالی طبیعتا تحت تاثیر قرار می گیرد و این بخشنامه هم کار خودش را می کند و هیچ مشکلی ندارد.

به گفته سیف، بانک مرکزی در پی ثبات در اقتصاد کشور است و به تدریج به سمت کاهش تورم و کنترل نقدینگی و استفاده بهینه از منابع موجود می رود، لذا در آینده شاخص های اقتصادی وضعیت تعادلی پیدا خواهد کرد.

وی در خصوص واحدهای تولیدی نیز گفت: تلاش شد در بانک ها امکاناتی را ایجاد کنیم تا تسهیلات جدید با استفاده بهینه از آن ارایه شود و به سمت تولید واقعی هدایت شود.

به گفته وی، همچنین مواردی که جزو اولویت ها نیست به آن پاسخ مثبت داده نمی شود که نمونه آن طرح های جدید است، ضمن آن که تکمیل طرح های گذشته که می تواند موجب افزایش تولید شود نیز در اولویت است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA