آشتی در جامعه هدف دولت است

 حجت الاسلام والمسلمین روحانی با بیان اینکه آن رسانه هایی که بر طبل انشقاق می کوبند، مرتکب اشتباه تاریخی شده اند، تصریح کرد: هیچ جناح و حزب فعالی را نمی توان در این کشور حذف کرد، باید با هم تعامل کنیم و قواعد بازی را بیاموزیم و دست به دست هم دهیم.

وی یادآور شد: ما در شرایط ویژه ای به سر می بریم، کشور را باید به یک شرایط کاملا طبیعی برگردانیم و این دولت با حمایت مردم و رهبر معظم انقلاب این کار را انجام خواهد داد.

رییس جمهوری گفت: لازم است به همه استانداران عزیز بگویم در تمام مراحل مهم و حساس رهبر معظم انقلاب از راه و خط مشی دولت حمایت فرمودند و این برای ما سرمایه بسیار ارزشمندی است.

رییس قوه مجریه ادامه داد: یادمان باشد ما در یک کشور هستیم، یک رهبر و یک دولت داریم، همه باید بدانیم که در شرایط فعلی باید دست در دست یکدیگر بگذاریم، نگذاریم یک عده ای در جامعه ما فاصله و انشقاق به وجود آورند.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه امروز شرایط برای فعالیت سیاسی احزاب آماده تر از دیروز است، اظهار داشت: ما این شرایط را آماده تر خواهیم کرد. یکی از درخواست های من این است استانداران از فعالیت احزاب حمایت کنند.

روحانی گفت: ما نمی توانیم در یک جامعه بزرگ 70 و چند میلیونی بدون تشکیلات و احزاب، افکار عمومی و سیاسی را هدایت کنیم و رشد دهیم و مردم را از لحاظ سیاسی آماده کنیم.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه در زمینه سازماندهی، تشکیل دولت، انتخاب استانداران، دولت همه تلاش خود را به کار گرفت، توضیح داد: پس از صدها ساعت مشورت برای انتخاب وزرا، روزهای فراوان و شب های طولانی که تا پاسی از شب و گاهی تا نیمه شب ادامه می یافت، هنگامی که شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان ما به انتخاب همه وزیران رسیدیم و در آب شب قدر در آغاز شب همه وزیران پیشنهادی را جمع کردیم و من با آنها صحبت کردم برای من شب شیرینی بود به دلیل اینکه توانستم در روز تحلیف لیست وزیران و برنامه دولت را تقدیم مجلس شورای اسلامی کنم.

روحانی اضافه کرد: برخی دوستان به من می گفتند این کار شدنی نیست، اما به حمد الله برای نخستین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران تقدیم لیست وزیران و برنامه دولت در روز تحلیف انجام شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA