تصویب مشوق‌هایی برای تولیدکنندگان خوش‌حساب

 اعضای کارگروه بهبود فضای کسب و کار کشور موضوع ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی خوش حساب فاقد مطالبات معوق تا پیش از سال 1390 را در جلسه خود مورد بررسی قرار دارند.

به گزارش ایسنا، در جلسه کارگروه "بهبود فضای کسب و کار کشور" که به ریاست شاپور محمدی، معاون اقتصادی وزارت اقتصاد در محل این وزارتخانه برگزار شد، پیشنهاد نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر تداوم ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی خوش حساب که تا پیش از اعمال تحریم های ضد ایرانی، فاقد مطالبات معوق بانکی بوده اند، بررسی شد.

بر این اساس، در صورت تصویب کارگروه و تصمیم گیری نهایی در خصوص آن از سوی مراجع ذیصلاح نظیر شورای پول و اعتبار، بانک ها می توانند پیش از تسویه مطالبات معوق این گروه از واحدهای تولیدی، به آنها تسهیلات جدید ارائه کنند.

گفتنی است، این پیشنهاد بنا بر تاکید اعضای کارگروه "بهبود فضای کسب و کار کشور" مبنی بر تفکیک عملکرد واحد های تولیدی خوش حساب از تاثیرات عوامل محیطی، نظیر تحریم و نوسانات شدید ارزی دو سال اخیر مطرح شد.

در این جلسه همچنین پیشنهاداتی مبنی بر تداوم برخی معافیت های مالیاتی برای واحدهای تولیدی که تاریخ تاسیس آنها مربوط به پیش از زمان خروج منطقه استقرار آنها از شمول "مناطق محروم" بوده است، ارائه شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA