نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر خارج از ظرفیت انتقالات عادی هر دانشگاه

 مدیرکل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر خارج از ظرفیت نقل و انتقالات عادی هر دانشگاه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، حسن شهرکی پور با اشاره به این که چشم انداز علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر افتخار به ایثارگری، رسیدن به وضعیت مطلوب علمی، قبولی در دوره های تحصیلات تکمیلی، توسعه پژوهش و تولید فکر و ترویج ارزش های ایثارگری در دانشگاه هاست، اظهار داشت: هر سال 3 کمیسیون نقل و انتقال دانشگاهی بزرگ شامل؛ کمیسیون نقل و انتقال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کمیسیون نقل و انتقال وزارت بهداشت و درمان و کمیسیون نقل و انتقال دانشگاه آزاد اسلامی در کشور تشکیل می شود.
وی افزود: در وزارت بهداشت و درمان و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اواخر شهریور ماه هر سال و در دانشگاه آزاد اسلامی هم در هر نیم سال کمیسیون های نقل و انتقال برگزار می شود و پس از اطلاع رسانی، درخواست دانشجویان متقاضی نقل و انتقال در کمیسیون مربوطه مطرح و مورد بررسی قرار می گیرد.
مدیرکل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: البته علاوه بر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه آزاد اسلامی در مراکز آموزشکده های فنی و حرفه ای، دانشگاه پیام نور و دانشگاه جامع علمی-کاربردی نیز این کمیسیون ها فعال هستند.
شهرکی پور تصریح کرد: چنانچه دانشجوی مورد نظر واجد "شرایط علمی دانشگاه" و "انتقال دانشجو به بوم خود" باشد درخواست وی برای انتقال به واحد مورد نظر مورد موافقت قرار گرفته و زمینه مناسب برای ارتقای کیفیت آموزشی و کسب مدارج بالای علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر مهیا می شود.
مدیرکل آموزش عالی بنیاد اظهار داشت: معیار اصلی برگزاری کمیسیون های نقل و انتقال در دانشگاه ها رشد و ارتقای علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر، حفظ انسجام خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و کاهش هزینه های ایثارگران است که در مهرماه سال 92، 7940نفر از دانشجویان شاهد و ایثارگر با هدف تحقق موارد ذکر شده نقل و انتقال یافته اند.
شهرکی پور در پایان با تاکید بر این که این نقل و انتقال ها بر مبنای 5 درصد ظرفیت پذیرش هر دانشگاه صورت می گیرد، افزود: این بدین معنا است که نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر خارج از ظرفیت نقل و انتقالات عادی هر دانشگاه است و هیچ گاه دانشجویان شاهد و ایثارگر این ظرفیت را پر نکرده اند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA