سامانه معاملاتی بازار سرمایه راه‌اندازی شد

 رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت : اگر امروز سیستم های IT موجود دارای امکانات فعلی نبودند، بازار سرمایه قدرت پاسخگویی به این حجم از سرمایه‌گذاران را نداشت.
به گزارش مهر، علی صالح آبادی امروز در مراسم راه اندازی سامانه نامک گفت: اگر امروز سیستم های IT موجود دارای امکانات فعلی نبودند، بازار سرمایه قدرت پاسخگویی به این حجم از سرمایه گذاران را نداشت. نامک مزیت ها و امکانات زیادی نسبت به سامانه های پیشین خود داشته و علاوه بر آن امکان توسعه آن نیز وجود دارد.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه حوزه IT این روزها از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر بخواهیم بازار سرمایه را توسعه دهیم، چاره ای جز استفاده از بستر IT نداریم، افزود: اگر امروز سیستم های IT موجود دارای امکانات فعلی نبودند، بازار سرمایه قدرت پاسخگویی به این حجم از سرمایه گذاران را نداشت.
وی با اشاره به راه اندازی سامانه پم در سال 87، خاطرنشان کرد: برای راه اندازی آن سامانه موانع و مشکلات زیادی وجود داشت، اما به سختی این نرم افزار راه اندازی شد. زمان راه اندازی سامانه پم، اعلام کردم این سامانه یک انقلاب در بازار سرمایه به شمار می رود و بعدها نتایج آن را شاهد خواهیم بود. این در حالی است که اگر آن سامانه در آن روز وجود نداشت، معاملات آنلاین امکان حضور در بازار را نداشتند.
صالح آبادی با بیان اینکه در سیستم قبلی مبتنی بر داس، حتی پیغام های ناظر بازار به بیرون از بازار مخابره نمی شد، ابراز داشت: در این سیستم شفافیت پایین بود، اما با سامانه پم بسیاری از این مشکلات برطرف شد و امروز که این حجم از معاملات انجام می شود، به واسطه راه اندازی این سامانه ها است.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA