واریز تمام اضافه درآمد ارزی به صندوق توسعه ملی در سال 93

 مشاور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهو از واریز تمام اضافه درآمدهای ارزی به صندوق توسعه ملی براساس لایحه بودجه سال 93 خبر داد. 

به گزارش ایرنا، محمد کردبچه، افزود:در جهت قانونمندی بودجه 93 هرگونه اضافه درآمد ارزی به صندوق توسعه ملی واریز می شود و قدم دیگر در راستای شفافیت کاهش حجم اعتبارات متفرقه است. در سال جاری مجموع اعتبارات متفرقه 52 هزار میلیارد تومان بود اما در سال آینده به 39 هزار میلیارد تومان رسیده و بنای دولت بر این است که روند اعتبارات متفرقه با هدف شفافیت کاهشی باشد.

وی گفت: اعتبارات متفرقه عمرانی در سال جاری 25 هزار میلیارد تومان بود اما این رقم در سال آینده به 14 هزار میلیارد تومان، کاهش یافته است لذا این اقدام گام مناسبی برای حرکت به سمت شفافیت در بودجه سال آینده است.

کردبچه افزود: در بخش جاری نیز 27 هزار میلیارد تومان اعتبار امسال به 25 هزار میلیارد تومان کاهش یافت و این امرحاکی از آن است که در مجموع هدف دولت در فرصت اندک حرکت به سوی شفافیت است؛ اصلی که در سال های قبل غایب بود.

وی درباره قانونمندی لایحه بودجه سال 93، اظهار داشت: حرکت به سمت شفافیت خود نوعی قانونمندی است اما ارائه لایحه در موعد مقرر گامی در این جهت بوده است، لایحه بودجه هر سال با تاخیرهای طولانی به مجلس می رفت اما امسال در موعد مقرر این کار انجام شد. ارائه برنامه سالانه برای دومین بار پس از انقلاب صورت می گیرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA