نخستین سبد کالایی دهه فجر اهدا می شود

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: نخستین سبد کالایی در دهه فجر امسال به جامعه هدف اهدا می شود.

 به گزارش ایرنا، ˈحسن یونس سینکیˈ در جمع خبرنگاران در کرمان افزود: از موارد مورد تاکید رییس جمهوری این بود که تا پایان سال هیچ کالای اساسی نباید افزایش قیمت داشته باشد که در همه رویه های کاری خود با تکیه بر آن، عمل می کنیم.

وی بیان کرد: رییس جمهوری تاکید داشتند که در کنار تحریم ها باید هدایایی را برای مردم طراحی کنیم که قرار شد سبدهای کالایی به مردم اهدا شود.

وی تصریح کرد: مقرر شد برای توزیع سبد کالا، جامعه هدف 14 تا 15 میلیونی طراحی شود که کارکنان و مستمری بگیران دولت، مستمری بگیران تامین اجتماعی، بازنشستگان لشکری، مددجویان بهزیستی، کارگران، مددجویان کمیته امداد، خبرنگاران و دانشجویان متاهل از جمله افراد هدف هستند.

وی برنج، روغن، پنیر، تخم مرغ و مرغ را از کالاهای این سبد برشمرد و گفت: در دور بعدی اهدای این سبد ممکن است برخی اقلام آن تغییر کند.

وی اظهار کرد: با بهره گیری از سامانه رایانه ای و الکترونیکی هدفمندی یارانه ها برای توزیع سبد کالا استفاده خواهد شد.

سینکی گفت: در چارچوب نظام الکترونیکی هدفمندی یارانه ها برای توزیع این سبد کالا اقدام می شود و کارت یا بن جدید را تعریف نمی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: عرضه کالاهای ضرروی به صورت کالا برگ را تحت هیچ شرایطی نداریم، زیرا مفهوم کالا برگ این است که در برخی کالاها کمبود است که باید مصرف آن کنترل شود.

وی تاکید کرد: تامین و تولید کالا به صورت عادی در کشور وجود دارد و مشکلی در این زمینه نداریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: تحریم های سختی را باید مدیریت کنیم که چالش هایی را در برخی رفتارهای ما ایجاد می کند و باید به گونه ای تدبیر و سیاست گذاری کنیم که وقفه و خللی در عرضه و تامین کالاهای مورد نیاز مردم ایجاد نشود و ثبات و آرامش در حوزه اقتصاد امروز تحت تاثیر مسائل تحریم قرار نگیرد.

وی تاکید کرد: نقش رسانه ها در جریان سازی ثبات اقتصادی بسیار تاثیرگذار است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA