تعویض پلاک خودروها با ارایه کد رهگیری

 ˈحسن زمانی افشارˈ در حاشیه کارگاه آموزشی ثبت قراردادهای خودرو در دامغان گفت: سامانه ثبت قراردادهای معامله خودرو راه اندازی شده و هم اکنون شش هزار و 400 واحد نمایشگاه خودرو کد رهگیری دریافت کرده اند.

به گزارش ایرنا، وی افزود: با هماهنگی انجام شده با نیروی انتظامی این طرح تا دو ماه آینده اجرایی می شود و بر اساس آن تنها خودروهایی تعویض پلاک می شوند که معامله آنها در سامانه ، ثبت شده و دارای کد رهگیری باشند.

وی جلوگیری از سوءاستفاده در خرید و فروش اتومبیل، اعتماد مردم به معامله های خودرو، یکپارچه سازی اطلاعات واحدهای صنفی، یکسان سازی انعقاد قراردادها و جلوگیری از معامله خودروهای سرقتی را از مهمترین اهداف ثبت در سامانه و دریافت کد رهگیری عنوان کرد.

وی افزود: بر اساس ماده 28 قانون نظام صنفی، نداشتن کد رهگیری و ثبت نشدن معامله در سامانه ممنوع است و با آن برخورد می شود.

رئیس اتحادیه مشاوران خودروی کشور با بیان اینکه 20 هزار واحد صنفی معامله خودرو در کشور فعال است افزود: از این تعداد 10 هزار واحد صنفی جواز کسب ندارند.

وی با تاکید بر قطع دلالی های خودرو و ثبت معاملات خودرو افزود: از این پس تنها نمایشگاه دارانی که دارای جواز کسب باشند می توانند در روزنامه آگهی فروش خودرو درج کنند.

کارگاه آموزشی ثبت سامانه قراردادهای معاملاتی خودرو با حضور 25 نمایشگاه دار در دامغان برگزار شد.

شرکت کنندگان با نحوه ثبت قراردادها و دریافت کد رهگیری آشنا شدند.

دامغان اولین شهرستان استان سمنان است که معاملات خودروها را درسامانه ، ثبت می کند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA