اعلام زمان ثیت نام از پذیرفته شدگان دانشگاه ها

ثبت نام از پذیرفته شدگان نهایی آزمون سراسری سال 1390 در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر كشور به ترتیب حروف اول نام خانوادگی داوطلبان از روز چهارشنبه،23 شهریور تا دوشنبه، 28 شهریور انجام می گیرد.

قائم مقام سازمان سنجش آموزش كشور افزود: برنامه زمانی ثبت نام قبول شدگان كنكور در دانشگاه ها از 23 تا 28 شهریورماه صورت می گیرد اما تعداد محدودی از دانشگاه ها زمان دیگری را برای ثبت نام از دانشجویان جدید خود تعیین كرده اند كه اطلاعات آن در نشریه پیك سنجش فردا، دوشنبه 21 شهریورماه منتشر می شود و همزمان نیز بر روی پایگاه اطلاع رسانی سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد.
ابراهیم خدایی افزود: آن دسته از پذیرفته شدگانی كه حرف اول نام خانوادگی آنها یكی از حروف الف، ب، پ، ت، ث، ج یا چ باشد باید در روز چهارشنبه، 23 شهریور و افرادی كه حرف اول نام خانوادگی آنها یكی از حروف ح، خ، د، ذ، ر، ز، ژ و یا س باشد باید در روز شنبه، 26 شهریور با در دست داشتن مدارك لازم برای ثبت نام به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه كنند.
وی یادآورشد: روز یكشنبه، 27 شهریورماه نیز برای ثبت نام آن دسته از پذیرفته شدگانی كه حرف اول نام خانوادگی آنها یكی از حروف ش، ص، ض، ط ، ظ ،‌ع، غ، ف، ق و یا ك است درنظر گرفته شده و داوطلبانی كه حرف اول نام خانوادگی آنها یكی از حروف گ، ل، م، ن،‌ و، ه یا ی باشد نیز باید در روز دوشنبه، 28 شهریورماه به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه كرده و نسبت به ثبت نام خود اقدام كنند.
خدایی درمورد آن دسته از داوطلبانی كه در كارنامه نهایی آزمون سراسری، به جای كدرشته قبولی در مقابل اسامی آنها كدهای 112، 114 و یا 115 درج شده است نیز توضیح داد: این افراد به ترتیب در ردیف معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت رشته های دانشگاه شاهد، هنر اسلامی تبریز و دانشگاه علوم و معارف قرآن كریم وابسته به سازمان اوقاف و امورخیریه قرار دارند و باید براساس برنامه زمانی كه فردا اعلام می شود برای ثبت نام به این مراكز دانشگاهی مراجعه كنند.
نتایج آزمون سراسری سال 90 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از امروز بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرارگرفته است و 608 هزار و 753 نفر از داوطلبان این آزمون پذیرفته شدند كه تقریبا 70 درصد از شركت كنندگان آزمون سراسری را تشكیل می دهند.
بیش از یك میلیون و 132 هزار نفر برای شركت در آزمون سراسری سال 90 ثبت نام كردند كه از این تعداد 995 هزار و 691 نفر در جلسه آزمون حضور یافتند.
در آزمون امسال تعداد 902 هزار و 834 نفر، مجاز به انتخاب رشته شناخته شدند اما نزدیك به 140 هزار نفر از آنها فرم انتخاب رشته را تكمیل نكردند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA