• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

شرایط جدید تامین مسکن ایثارگران اعلام شد

 مشاور وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: بر اساس توافقنامه وزارت راه و شهرسازی و بنیاد شهید و امور ایثارگران مقرر شد ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استانی نسبت به واگذاری زمین به آزادگان و جانبازان 25 درصد به بالا و فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصد به صورت مشاع با حداقل تفکیک اقدام کنند.
به گزارش ایسنا، محمدرضا حامی دیندار اظهار کرد: خانواده شهدا و ایثارگران در بخش تأمین مسکن ایثارگران و تسریع در اجرای بند (ل) ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور می‌توانند بر اساس توافقنامه صورت گرفته به بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خود مراجعه و معرفی نامه خود را به ادارات کل راه و شهرسازی تحویل دهند تا مراحل کار آنها دنبال شود.
مشاور وزیر راه و شهرسازی و مسئول رسیدگی به امور ایثارگران تصریح کرد: با توجه به عنایت وزیر راه و شهرسازی به ساماندهی مسائل تأمین مسکن ایثارگران و تسریع در اجرای بند (ل) ماده 44 قانون برنامه پنجم، توافقنامه‌ای بین وزارت راه و شهرسازی و بنیاد شهید و امور ایثارگران منعقد و مقرر شد تا ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استانی نسبت به واگذاری زمین به آزادگان و جانبازان 25 درصد به بالا به صورت مشاع با حداقل تفکیک اقدام کنند.
وی گفت: در ابلاغیه ارسالی به ادارات کل راه و شهرسازی تصریح شده که تأمین مسکن فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد نیز در قالب واگذاری زمین به صورت گروهی (حداقل سه نفر به بالا) صورت گیرد.
حامی دیندار افزود: مقرر شده ادارات کل راه و شهرسازی بخشی از تأمین مسکن ایثارگران را از طریق ساخت زمین‌های در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران با استفاده از تسهیلات پیش‌بینی شده در قانون بودجه کل کشور اجرا کنند که چگونگی ساخت آنها نیز به صورت شیوه نامه در اختیار ادارات کل قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: در ابلاغیه مذکور و توافق‌های صورت گرفته با بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح شده که اولویت واگذاری‌های مذکور با مشمولانی باشد که تاکنون از خدمات دولتی زمین و مسکن استفاده نکرده و خود و همسر آنها مالک واحد مسکونی یا زمین نباشند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA