افزایش دو مگابایتی اینترنت كاربران خانگی

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در نخستین گردهمایی خبرگان فناوری اطلاعات از برنامه های این وزارتخانه در آینده ای نزدیك خبر داد.

به گزارش پورتال اطلاع رسانی شبكه ملی اطلاعات، دكتر واعظی، ارایه تخفیف 30 درصدی پهنای باند را به شركت های اینترنتی، زمانی عملیاتی دانست که شرکت های مذكور نیز اینترنت را با نرخ ارزان تری به مردم بفروشند.

در این گردهمایی كه بعد از ظهر دوشنبه در سالن شهید قندی برگزار شد، وزیر ارتباطات با اشاره به جایگاه 101 تا 108 ایران در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز جایگاه پانزدهم کشورمان در منطقه گفت: این در حالی است که بر اساس برنامه پنجم توسعه ایران باید جایگاه دوم منطقه در حوزه فناوری را به خود اختصاص دهد. بر این اساس در عرض دو سال و چهار ماه آینده باید با برنامه ریزی و جهش در اقدامات، وضعیت فعلی را دگرگون کنیم و به اهداف مدنظر برسیم.

وی هم چنین با تاکید بر این که شبکه ملی اطلاعات در سال 94 راه اندازی خواهد شد، گفت: این شایعاتی که قرار است این شبکه بجای اینترنت ارائه شود، درست نیست و ما دو شبکه اینترنت نخواهیم داشت؛ آنچه که میزبانی سایت ها در داخل کشور است، قرار است از طریق شبکه ملی و با سرعت بالا به مردم ارائه شود و سایت هایی که از خارج کشور میزبانی می شوند با سرعت کمتری ارائه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه بر روی شبکه ملی اطلاعات خدمات دولت الکترونیک ارائه می شود، اضافه کرد: در آینده 60 درصد فعالیت کاربران ایرانی با اینترنت با میزبانی داخل کشور صورت می گیرد و بر این اساس ما در نظر داریم با دایر کردن شبکه ملی اطلاعات دسترسی پرسرعت با دو مگابیت در ثانیه به منازل ایجاد کنیم. وی افزود: در این زمینه تشویق و حمایت از ایجاد دیتاسنترهای داخلی در دستور کار قرار گرفته است.

وی مهار رشد تورم و ایجاد اشتغال را جزء اولویت های دولت تدبیر و امید دانست و تصریح كرد، فناوری اطلاعات می تواند فرصت های شغلی بسیاری ایجاد کند و حاصل کار ما باید بهبود وضعیت معیشتی مردم باشد .

گفتنی است، در نخستین گردهمایی خبرگان فناوری اطلاعات كه در آن به تشریح مدل مفهومی شبکه ملی اطلاعات و نقشه جامع دولت الکترونیک پرداخته شد، یك پنل تخصصی با حضور آقایان جهانگرد، انصاری، كریمی و باقری اصل نیز برگزار شد كه در آن نخبگان فناوری اطلاعات به بحث و تبادل نظر پرداختند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA