جزئیات ثبت نام آزمون سراسری 93 اعلام شد

 ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری سال 93 به منظور پذیرش دانشجو در دور های روزانه، نوبت دوم، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، دانشگاههای پیام نور همچنین غیردولتی غیرانتفاعی و فرهنگیان از شنبه 16 آذرماه از طریق سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org آغاز می شود و تا 23 ماه جاری ادامه خواهد داشت.

به گزارش مهر، بر اساس اولین مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو (مورخ 6 آذرماه 92) ثبت نام و پذیرش رشته محل های آزمونی دانشگاه آزاد اسلامی برای سال تحصیلی 94 - 93 از طریق سازمان سنجش آموزش كشور انجام خواهد گرفت و دانشگاه آزاد اسلامی برای این سال تحصیلی ثبت نام و آزمون مجزایی نخواهد داشت. لذا داوطلبان علاقه مند به تحصیل در رشته های دانشگاه آزاد اسلامی، لازم است در آزمون سراسری سال 1393 ثبت نام و در تاریخ مقرر در آزمون شركت کنند.

دارا بودن مدرك پیش دانشگاهی و یا اخذ مدرك پیش دانشگاهی حداكثر تا تاریخ 31 شهریور 93 و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرك كاردانی (فوق دیپلم ) برای كلیه داوطلبان الزامی است.

دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و كاردانش كه فاقد مدرك پیش دانشگاهی و یا مدرك كاردانی هستند حق ثبت نام و شركت در آزمون سراسری سال 1393 را ندارند و در صورت شركت در آزمون بعنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

نظر به اینكه سوابق تحصیلی دیپلم های شاخه نظری (نظام سالی واحدی) شامل رشته های ریاضی و فیزیك، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی كه از سال 1384 به بعد (سال 1384 لغایت سال 1392 )، دیپلم خود را اخذ کرده اند در آزمون آنان اعمال خواهد شد. لذا داوطلبان برای ثبت نام در آزمون، پس از ورود به صفحه ثبت نام آزمون سراسری سال 1393 و انتخاب گزینه دیپلمه سال 1384 و بعد از آن در رشته های ریاضی فیزیك، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی و یا گزینه دیپلمه سال 1383 و قبل از آن و یا دیپلم رشته هایی غیر از ریاضی فیزیك، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی با توجه به سال اخذ مدرك دیپلم خود، وارد محیط ثبت نام می شوند.

آن دسته از دیپلمه های ریاضی فیزیك، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی كه دیپلم خود را طی سال های 1384 لغایت 1392 اخذ کرده اند و یك یا چند درس آنها بصورت نهایی و سراسری برگزار شده، مشمول سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود به میزان 25 درصد و بصورت تأثیر قطعی لحاظ خواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA