اعلام نتایج کنکور سراسری سال 1390

نتایج آزمون سراسری سال 1390 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از دقایقی قبل بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار گرفت.

داوطلبان آزمون سراسری می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org و وارد كردن مشخصات فردی و یا اطلاعات كارت اعتباری ثبت نام، كارنامه نهایی آزمون و كدرشته محل قبولی خود را مشاهده كنند.
سیدجلال طباطبایی، معاون اجرایی سازمان سنجش، ظرفیت پذیرش دانشجو در آزمون امسال را 582 هزار و 465 نفر ذكر كرد و گفت كه زمان ثبت نام از این افراد در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بزودی در اطلاعیه ای اعلام خواهد شد.
براساس ظرفیت های تعیین شده در آزمون امسال، نزدیك به 52 درصد از داوطلبان حاضر در جلسه امتحان، در آزمون پذیرفته می شوند كه بیشترین ظرفیت به گروه علوم ریاضی و فنی اختصاص دارد به گونه ای كه 92 درصد از شركت كنندگان در آزمون این گروه به دانشگاه راه خواهند یافت.
ظرفیت های تعیین شده نشان می دهد كه 60 درصد داوطلبان گروه علوم انسانی، 51 درصد داوطلبان گروه هنر، 31 درصد داوطلبان گروه علوم تجربی و 14 درصد داوطلبان گروه هنر در آزمون سراسری سال 90 راهی دانشگاه خواهند شد.
بیش از یك میلیون و 132 هزار نفر برای شركت در آزمون سراسری سال 90 ثبت نام كردند كه از این تعداد 995 هزار و 691 نفر در جلسه آزمون حضور یافتند.
در آزمون امسال تعداد 902 هزار و 834 نفر، مجاز به انتخاب رشته شناخته شدند اما نزدیك به 140 هزار نفر از آنها فرم انتخاب رشته را تكمیل نكردند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA