رییس جمهوری بر ضرورت تلاش کشورهای جهان برای مقابله با تروریسم تاکید کرد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،دکتر « حسن روحانی» در دیدار« وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه خاطرنشان کرد: همه باید برای مقابله با این خطر، تلاش کنند.

دکتر روحانی با بیان این که اکنون خطرناکترین تروریست های منطقه ای و فرامنطقه ای، در سوریه اجتماع کرده اند، افزود: معضل تروریسم و افراطی گری برای همه جهان و به خصوص ملت های منطقه خطرناک خواهد بود.

رییس جمهوری به تلاش های دیپلماتیک وسیع دولت برای جلوگیری از وقوع جنگ در سوریه اشاره کرد و ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در صحنه سیاسی فعال بود و تمام تلاش ها و مساعی خود را بکار گرفت تا از تحمیل جنگ به منطقه و به سوریه جلوگیری کند.

روحانی با یادآوری رایزنی و گفت و گوهای خود با روسای کشورهای تاثیرگذار جهانی و منطقه ای در این خصوص که سوریه بتواند با کمترین هزینه و بدون جنگ از این وضعیت عبور کند، اضافه کرد: البته دولت و ملت سوریه نیز هوشمندانه بهانه را از قدرت های بزرگ گرفتند تا جنگ و حمله نظامی در این کشور رخ ندهد.

رییس جمهوری با تاکید بر اقدامات جمهوری اسلامی ایران در رایزنی با کشورهای همسایه در خصوص کاهش مصایب و مشکلات مردم سوریه، اظهار داشت: ایران از همه همسایگان خود خواسته است تلاش های انسان دوستانه را برای کاستن آلام مردم سوریه بکار بندند و خود نیز در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

روحانی درادامه با دوست و برادر خواندن ملت سوریه، ابراز امیدواری کرد که روابط دوجانبه تهران و دمشق در همه زمینه ها تحیکم و توسعه یابد.

 **توافق هسته ای پیروزی تاریخی رهبری، رییس جمهوری و ملت ایران است

نخست وزیر سوریه نیز در این دیدار با ابلاغ بهترین سلام های گرم «بشار اسد » رییس جمهوری، دولت و ملت سوریه به دکتر روحانی، توافق هسته ای ایران با کشورهای 1+5 را تبریک گفت.

« وائل الحلقی» افزود: این توافق، یک پیروزی تاریخی برای رهبری، رییس جمهور و ملت ایران است که تاثیرات مثبتی هم در شرایط منطقه و همچنین در اوضاع جهانی برجای خواهد گذاشت.

نخست وزیر سوریه، همچنین تلاش های دولت جدید در ماه های اخیر در سطح جهانی را تجلی گر پیروزی صلح و نرمش قهرمانانه دانست و گفت: این دستاوردها، بیانگر مقاومت ملت ایران، هدایت رهبری و تدبیر دکتر روحانی بود که منجر به تضمین حق طبیعی این کشور در مورد دستیابی به انرژی هسته ای صلح آمیز شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA