اعلام نتایج آزمون های كتبی دانشنامه وزارت بهداشت

دبیر شورای آموزش پزشكی، تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: نتایج آزمون های كتبی دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشكی 30 شهریورماه اعلام می شود.

بنابراعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، امیرمحسن ضیایی افزود: آزمون های كتبی دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشكی 24 شهریورماه و آزمون های شفاهی 27 و 28 شهریورماه برگزار می شود و رسیدگی به اعتراضات آزمون كتبی 26 شهریورماه انجام خواهد شد.
وی اضافه كرد: بیست و پنجمین آزمون دانشنامه فوق تخصصی و پنجاه و هشتمین آزمون دانشنامه تخصصی با حضور حدود دو هزار و 778 داوطلب در 21 رشته فوق تخصصی و 25 رشته تخصصی برگزار می شود.
وی، این آزمون ها را عالی ترین، مهم ترین و تخصصی ترین آزمون های علمی كشور دانست و گفت: 750 استاد در طراحی سووالات آزمون ها همكاری می كنند.
دبیر شورای آموزش پزشكی، تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی افزود: برگزاری كلاس های آموزشی، جایگزینی افراد ضعیف تر و ارزشیابی هر ساله آزمون ها راهكارهایی است كه برای كم كردن اعتراضات و بالابردن كیفیت طراحی سئوالات اعمال شده است.
ضیایی درباره حراست از آزمون ها و ارتقای سطح امنیت آن گفت: از سال گذشته قرنطینه انجام شده است به این ترتیب كه به جز اعضای هیات علمی تمام كسانی كه وارد قرنطینه شوند تا 24 شهریور در قرنطینه باقی می مانند.
وی افزود: متخصصانی كه در آزمون گواهینامه تخصصی كه مردادماه امسال برگزار شد پذیرفته شده اند و همچنین فوق تخصص هایی كه بخش مربوطه آنها را به آزمون معرفی كرده باشند می توانند در این آزمون ها شركت كنند.
وی با اعلام اینكه كسی كه 60 درصد سئوالات این آزمون ها را پاسخ دهد گواهینامه دریافت كرده و برای دریافت دانشنامه باید بالای 70 درصد سئوالات را جواب دهد، گفت: داوطلب فوق تخصصی كه دانشنامه بگیرد می تواند با بورد تخصصی خود عضو هیات علمی دانشگاه هم بشود و در دروه های بالاتر امتحان دهد، ولی داوطلبان با داشتن گواهینامه هم می توانند به عنوان فوق تخصص در هر رشته كه قبول می شوند طبابت كنند.
ضیایی با بیان اینكه امسال بعد از سال ها آزمون های دانشنامه و گواهینامه دوره های تخصصی و فوق تخصصی جدا از هم برگزار می شوند، گفت: از این پس یك آزمون ملی به نام آزمون دانشنامه توسط وزارت بهداشت برگزار می شود كه طی آن دانشنامه فارغ التحصیلی به متخصصان و فوق متخصصان اعطا می شود كه این آزمون در رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشكی هم موثر خواهند بود، ولی آزمون های گواهینامه را 10 دانشگاه علوم پزشكی برتر كشور برگزار می كنند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA