عدم افزایش دیه شخص ثالث تا پایان سال

 سخنگوی قوه قضاییه تاكید كرد: نرخ دیه در سال 90 و تا زمان اعلام نتیجه بررسی دولت و بیمه همان 60 میلیون تومان تعیین شده در سال 89 است.

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در حاشیه مراسم سالگرد سردار حسین بصیر و 350 شهید شهرستان  فریدونكنار گفت: اقداماتی كه قرار بود از سوی دولت و بیمه درخصوص تعیین نرخ سال 90 صورت گیرد، تاكنون به نتیجه نرسیده و در صورت به نتیجه رسیدن ، نرخ پیشنهادی كه 90میلیون تومان است یا مورد موافقت قرار می گیرد و یا رد خواهد شد.
دادستان كل كشور در باره وضعیت رسیدگی به پرونده های مفاسد اقتصادی نیز گفت : قوه قضائیه مصمم است با مفاسد اقتصادی در هر رده ای و از سوی هر فردی كه باشد، با جدیت برخورد كند.
وی در باره ممنوعیت ورود رسانه ها برای پوشش خبری رسیدگی به برخی از پرونده های خاص نیز اظهار داشت : رسانه ها برای انعكاس اخبار محاكم قضایی ممنوع نیستند، اما امكان رسانه ای شدن هر پرونده ای هم وجود ندارد.
او اضافه كرد: تا قبل از نهایی شدن حكم قاضی ، برخی از خانواده های طرف پرونده راضی به رسانه ای شدن آن نیستند و از این رو دادگاه تا قبل از صدور حكم از ورود رسانه ها جلوگیری خواهد كرد.
محسنی اژه ای گفت: حضور رسانه ها در محاكم قضایی اكنون ساماندهی شده و رسانه ای كه قصد تهیه گزارش ، خبر و یا عكس از محاكم را دارد باید از قبل هماهنگی های لازم را در این خصوص انجام دهد.
وی با اشاره به اینكه برخی مسائل قضایی برای مردم اطلاع رسانی و نهادینه نشده و مردم از حق و حقوق خودشان اطلاعی ندارند، از رسانه ها خواست در این خصوص فعالیت بیشتری داشته باشند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA