صعود رتبه میکروبیولوژی کشور در سال 2012

رییس مركز توسعه و هماهنگی تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت : در سال 2010 رتبه میكروبیولوژی ایران از 18 به 13 رسید وبدین ترتیب علم میكروب شناسی در كشور 6 رتبه ارتقا یافته است .

دكتر پرویز اولیا  در مراسم گشایش نخستین كنگره باكتری شناسی پزشكی ایران در دانشگاه علوم پزشكی تبریز افزود: در سایت علم سنجی اسكوپوس كل علوم پایه در 22 رشته ثبت شده است . پیش از این میكروبیولوژی ایران مقام 18 را در این سایت به خود اختصاص داده بود كه در سال 2010 این رتبه به 13 رسیده است .
وی ادامه داد: رتبه ایران در این رشته و تولید مقالات در این زمینه نسبت به كشورهای منطقه بسیار خوب است زیرا به طور مثال كشور تركیه رتبه 26 را در این سایت كسب كرده است .
اولیا خاطرنشان كرد : براساس اطلاعات منتشر شده در سایت اسكوپوس ، ایران در رشته خون شناسی و بیوشیمی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است و جمهوری اسلامی ایران علاوه بر ارتقای علمی در زمینه میكروبیولوژی ، در زمینه میكروب شناسی پزشكی نیز رتبه 19 را به خود اختصاص داده كه نشان دهنده این است كه متخصصان ایرانی به جایگاه خوبی دست یافته اند .
اولیا یادآور شد : متخصصان و محققان ایرانی می توانند با تلاش و كوشش بیشتر و جهاد علمی رتبه ایران در زمینه میكروب شناسی را ارتقا دهند.
رییس مركز توسعه و هماهنگی تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت : در حال حاضر بودجه سلامت عمومی ایران 7 درصد است این در حالی است كه میزان این بودجه در فرانسه 40 درصد است . 
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA