اختصاص سهمیه استخدامی به حافظان قرآن کریم

شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری، در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ قرآنی و ایجاد انگیزه در جهت فراگیری علوم قرآنی، 22 مردادماه امسال امتیاز‌هایی را برای حافظان قرآن كریم به منظور استخدام این افراد مصوب كرد كه امروز از سوی فروزنده این مصوبه برای اجرا، ابلاغ شد.

بر اساس این مصوبه، چهار درجه حفظ قرآن كریم (یك تا چهار) _ تعیین شده در سال 1384 از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی_ در شرایط احراز مشاغل، دارای ارزش استخدامی به شرح زیر است:
_ درجه (1) حفظ قرآن، همتراز با مدرك تحصیلی دكترا
_ درجه (2) حفظ قرآن، همتراز با مدرك تحصیلی كارشناسی ارشد
_ درجه (3) حفظ قرآن، همتراز با مدرك تحصیلی كارشناسی
_ درجه (4) حفظ قرآن، همتراز با مدرك تحصیلی فوق دیپلم

بر اساس این مصوبه، درجه (5) حفظ قرآن كریم در مشاغلی كه در شرایط احراز آن دیپلم پیش‌بینی شده به شرط داشتن گواهینامه پایان دوره اول متوسطه از نظر استخدامی همتراز با دیپلم است.
همچنین طبق مصوبه یاد شده، حافظان قرآن از درجه‌های یك تا سه، در رسته شغلی كارشناس برنامه‌ریزی امور تربیتی (رسته آموزش و فرهنگی) ، از درجه‌های سه تا چهار، كاردان برنامه‌ریزی امور تربیتی (رسته آموزشی و فرهنگی)، از درجه‌های یك تا سه، كارشناس امور فرهنگی (رسته آموزشی و فرهنگی) ، از درجه‌های سه تا چهار، كاردان امور فرهنگی (رسته آموزشی و فرهنگی)، از درجه‌های یك تا سه، كارشناس امور دینی (رسته امور اجتماعی) و از درجه‌های سه تا چهار، كاردان امور دینی (رسته امور اجتماعی) از امتیاز استخدامی برخوردارند.
در عین حال در جدول امتیازات در نظر گرفته شده در این مصوبه، حافظان قرآن از درجه‌های یك تا سوم، آموزگار (رشته‌های تحصیلی مربوط گروه معارف اسلامی) از طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان؛ درجه‌های دو تا سه، دبیر راهنمایی و همچنین دبیر دبیرستان (رشته‌های تحصیلی مربوط به گروه معارف اسلامی)‌ از طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان و درجه‌های یك تا سه، مربی امور تربیتی مدارس (رشته‌های تحصیلی مربوط به گروه معارف اسلامی) از طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان، تقسیم‌بندی شده‌اند.
در گزارش معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری همچنین اعلام شده است، به امتیاز كسب شده حافظان قرآن دارای درجه‌های (1 تا 5) حفظ قرآن، در آزمون استخدامی در دستگاه‌های اجرایی 10 درصد امتیاز در امتحان عمومی و به همین میزان، در امتحان تخصصی یا مسابقه تخصصی و یا مصاحبه تخصصی اضافه خواهد شد.
دارندگان درجه‌های اول تا سوم حفظ قرآن كریم نیز كه دارای مدرك تحصیلی مرتبط با شغل مورد تصدی هستند، از امتیاز ارتقاء یك طبقه یا یك گروه برای یكبار در طول مدت خدمت بهره‌مند می‌شوند.
همچنین حافظان قرآن درجه سوم كه دارای مدرك تحصیلی غیرمرتبط با شغل مورد تصدی هستند، از یك سال تعجیل در ارتقاء طبقه یا گروه، درجه‌های دوم، دو سال و درجه‌های اول، سه سال برای یكبار در طول مدت خدمت بهره‌مند می‌شوند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA