سیاست قدرت‌های بزرگ ضد شكوفایی ملت‌ها است

رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران و تاجیكستان با دخالت قدرت‌های بزرگ در امور داخلی كشورهای كوچك مخالف هستند چراكه سیاست‌های این كشورها ضد شكوفایی ملت ها است.

محمود احمدی نژاد در مراسم بهره برداری از سد و نخستین توربین نیروگاه برق آبی سنگ توده-2 در استان ختلان تاجیكستان عنوان كرد.
سد و نیروگاه بزرگ سنگ توده 2 با دانش و همت متخصصان ایرانی در تاجیكستان احداث شده است.
رییس‌جمهوری اسلامی ایران در این مراسم با بیان این كه ریشه، فرهنگ، دین، سنت و اندیشه ایران و تاجیكستان نشان از دوستی دو كشور دارد، اظهار داشت: ویژگی‌های دو كشور موجب شده در همه زیبایی‌ها و نارسایی‌ها، بتوانیم در كنار هم باشیم.
احمدی‌نژاد، كشورهای ایران و تاجیكستان را دو پاره از یك تن توصیف كرد و افزود: روابط دولت های این دو كشور صمیمی و برادرانه است و می تواند الگوی سازنده ای برای همه ملت ها و كشورهای منطقه باشد.
وی تصریح كرد: همكاری‌های ما در جهت تثبیت و برقراری صلح دایمی در منطقه است و نه تنها علیه هیچ كشوری نیست بلكه به نفع تمامی كشورهای منطقه است.
رییس جمهوری اسلامی ایران با بیان این كه تهران و دوشنبه در همه زمینه‌ها با یكدیگر همكاری دارند و هیچ مانعی برای توسعه همكاری ها وجود ندارد بر ضرورت گسترش بیش از پیش همكاری ها تاكید كرد.
احمدی نژاد گفت: در طول تاریخ نه ملت ایران و نه ملت تاجیك، هیچ چشم داشتی به خاك دیگر كشورها نداشته اند و همواره خواستار برقراری صلح، عدالت، برادری و مهربانی هستند و امروز نیز همین است.
رییس جمهوری اسلامی ایران یكی از زمینه های همكاری مشترك را اجرای نیروگاه برق آبی سنگ توده 2 دانست و گفت: دو كشور روز گذشته اسناد نیروگاه 'عینی' را امضا كردند تا با برق تولیدی آن بخش دیگری از نیاز مردم تاجیكستان به انرژی را تامین كنند.
احمدی‌نژاد، نیروگاه سنگ توده-2 را نماد همكاری این دو كشور دانست و اظهار داشت: نیروهای متخصص دو كشور با همكاری یكدیگر توانستند این پروژه بزرگ را در تاجیكستان اجرا كنند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA