تسهیل مقررات برای وام گیرندگان توسط بانک مرکزی

رییس كل بانك مركزی با تاكید بر اینكه دو ضامن كارمند رسمی برای دریافت تسهیلات الزامی نیست ، گفت: افراد تنها ملزم به معرفی ضامن معتبر برای دریافت تسهیلات بانكی هستند.

محمود بهمنی در نشست خبری كه در حاشیه بیست و دومین همایش بانكداری اسلامی در مركز آموزش عالی بانكی برگزارشد ،افزود: در صورتیكه افراد برای دریافت تسهیلات مجبور به معرفی دو ضامن كارمند رسمی شدند مراتب را به بانك مركزی ارایه كنند .
وی اظهار داشت: بانك مركزی در این راستا بخشنامه ای را به بانكها ارایه كرده و برای اجرای آن درخواست عودت رو نوشت را به بانك مركزی كرده است .
بهمنی با بیان آنكه بانكها معتقدند دریافت اقساط تسهیلات از كارمند رسمی به راحتی انجام می شود ، اظهار داشت : این امر سبب شده تا بانكها اقدام به دریافت مدارك از كارمندان رسمی بكنند .
رئیس كل بانك مركزی گفت: بانك مركزی برای جلوگیری از سپرده گذاری برای دریافت تسهیلات ، نظارت خود را تقویت وی در خصوص اضافه برداشت بانكها از منابع بانك مركزی گفت: برخی بانكها پس از اضافه برداشت مهلتی را برای تسویه آن از بانك مركزی می گیرند كه در این مدت این اضافه برداشت مشمول جریمه نمی شود در غیر این صورت بانكها باید جریمه 34 درصدی را به بانك مركزی پرداخت كنند .
بهمنی با بیان آنكه در پایان سال 89 بدهی بانكها دولتی به بانك مركزی افزایش یافته است ، اظهار داشت : هیچكدام از بانكهای خصوصی اقدام به اضافه برداشت نكرده اند .
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA