آغاز دور دوم سفرهای تابستانی مردم کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینكه از ابتدای تابستان تا كنون 110 میلیون نفر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای جابجا شده اند گفت:این ناوگان برای جابجایی 30 میلیون مسافر پیش بینی شده در دور دوم سفرهای تابستانی هم آمادگی كامل دارد.

شهریار افندی زاده افزود:در سفرهای تابستانی امسال در مجموع140 میلیون نفر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای جابجا می شوند كه این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد رشد را نشان می دهد.
مدیر عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین گفت: از اول تیرماه امسال تا پنجم شهریور ماه 110 میلیون نفر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای جابجا شدند كه این میزان هم نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد رشد را نشان می دهد.
وی با اشاره به آغاز دور دوم سفرهای تابستانی سالجاری از بعد از ظهرسه شنبه هشتم شهریور اظهار داشت: پیش بینی های لازم برای انجام دور دوم سفرهای تابستانی تا دوم مهر ماه جاری ادامه خواهد داشت، شده است و به همین منظور ادارات كل راه و ترابری استان ها و ادارات كل حمل و نقل و پایانه ها آماده ارائه خدمات به مسافران تابستانی در 80 هزار كیلومتر از راههای اصلی كشور هستند.
افندی زاده خاطرنشان كرد: یك هزار و 250 گشت راهداری مجهز به دستگاه های جی.پی.اس در مسیرهای اصلی تردد می كنند و در صورت نیاز مسافران، به آنان كمك خواهند كرد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: علاوه بر این 14 هزار راهدار در قالب یك هزار و 20 اكیپ راهداری بسیج شده اند تا خدمات متناسب با شرایط جوی و میزان ترافیك به مسافران تابستانی ارائه كنند.
وی یادآور شد: 625 راهدارخانه ثابت و سیار مستقر در محورهای ارتباطی با سه هزار و 500 دستگاه انواع ماشین آلات راهداری آماده هستند تا به وسایل نقلیه عبوری از محورهای ارتباطی خدمات رسانی كنند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA