ابلاغ دستورالعمل استقبال از دانشجویان جدیدالورود

دستورالعمل و توصیه‌نامه استقبال از دانشجویان جدید الورود با امضای معاونان دانشجویی و فرهنگی ‌ـ اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی تحت پوشش و نظارت این وزارتخانه ابلاغ شد.

براساس اعلام رو دفتر مطالعات فرهنگی و برنامه ریزی اجتماعی وزارت علوم، دستورالعمل ستاد استقبال از دانشجویان جدیدالورود با هدف برنامه‌ریزی و فعالیت هماهنگ بین وزارتخانه‌ها، دستگاه‌ها و نهادهای متولی امور فرهنگی و دانشجویی و استقبال از دانشجویان تازه وارد به دانشگاه‌ها به عنوان یكی از رویدادهای مهم هر سال در كشور تدوین و تصویب شد.
براساس این دستورالعمل ستاد استقبال از دانشجویان جدید الورود در تمام دانشگاه‌های كشور با حضور مسوولان دانشگاهی به ریاست معاون فرهنگی و اجتماعی یا معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه‌ها تشكیل خواهد شد.
كمیته دانشجویی ستاد استقبال از دانشجویان جدیدالورود با حضور نمایندگان تشكل‌ها، كانون‌ها، انجمن‌های علمی دانشجویی فعالیت خواهد كرد كه با حكم مدیر فرهنگی به عنوان دبیر ستاد،منصوب می‌شوند و در واقع یكی از بازوهای اجرایی ستاد استقبال از دانشجویان جدید الورود به شمار می آیند.
بر مبنای بند 4 ماده 2 این دستورالعمل، تمام دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم و وزارت بهداشت، موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی تحت نظارت این دو وزارتخانه و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، مراكز دانشگاه پیام نور و دانشگاه علمی‌ كاربردی و همچنین دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تحت پوشش دستگاه‌های اجرایی مشمول این دستورالعمل هستند.
در این دستورالعمل برای هماهنگی بین وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‌های ستادی پیام نور و علمی كاربردی و سایر دستگاه‌های متولی امور فرهنگی دانشگاه‌ها مقرر شده است شورای هماهنگی ستاد استقبال از دانشجویان جدید الورود متشكل از دبیران ستاد مركزی وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه جامع علمی كاربردی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و نماینده بسیج دانشجویی تشكیل شود. دبیرخانه این شورا نیز در وزارت علوم خواهد بود.
توصیه نامه ستاد مركزی استقبال از دانشجویان جدید الورود وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز برای سال تحصیلی 91ـ 90 به دانشگاه‌های تحت پوشش و نظارت وزارت علوم با امضای معاونان فرهنگی و اجتماعی و دانشجویی ابلاغ شد.
این توصیه نامه با تكیه بر شعار محوری دانشگاه‌های كشور در سال تحصیلی 91ـ 90 با عنوان'گذار از دانش‌آموزی به دانشجویی'، بر تشكیل ستاد استقبال از دانشجویان جدید الورود در دانشگاه‌های كشور تا 15 شهریور 1390 تاكید شده است.
استقبال و پذیرایی از والدین دانشجویان و ایجاد زمینه‌های موثر ارتباط مستمر دانشگاه با والدین، كوشش جهت اجرای برنامه‌های نشاط آور و منطبق بر ارزش‌های دینی و ملی، تشكیل كمیته‌ دانشجویی ستاد، ایجاد پایگاه‌های اطلاع‌رسانی در مبادی ورودی شهر محل تحصیل دانشجویان، اطلاع‌رسانی به هنگام و در حد نیاز و وحدت و همدلی مسوولان دانشگاه، نهاد نمایندگی و تشكیل كمیته دانشجویی با حضور نمایندگان تشكل‌ها، كانون‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی از جمله توصیه‌های مطرح شده در توصیه نامه ابلاغی است.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA