كمك 270 میلیارد ریالی مردم ایران به قحطی زدگان سومالیایی

رییس جمعیت هلال احمر از مشاركت 270 میلیارد ریالی مردم نوعدوست كشورمان برای كمك به مردم قحطی‌زده سومالی تا پایان هفته گذشته خبر داد.

ابوالحسن فقیه با تجلیل از حضور پرشور و مسئولانه مردم روزه‌دار ایران برای كمك به مردم قحطی‌زده سومالی افزود: پس از عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی برای كمك به قحطی‌زدگان سومالیایی و دعوت دفتر معظم‌له از مردم نوعدوست كشورمان برای اهدای كمك‌های نقدی و غیر نقدی به ملت مسلمان سومالی،مردم ایران حضوری گرم در این حركت بشردوستانه داشتند.
وی ادامه داد: مردم روزه‌دار و مؤمن ایران اسلامی تا امروز در راه كمك به مردم محروم و قحطی‌زده سومالی، تنها به كمك‌های نقدی بسنده نكرده‌ و با توجه به نیاز مردم این كشور به برنج، یك هزار تن برنج اهدا كردند.
فقیه درباره میزان كمك‌های نقدی مردم به قحطی‌زدگان تصریح كرد: كمك‌های نقدی مردم از دو طریق واریز وجوه به شماره حساب‌های بانكی اعلام شده و اهدای وجوه نقدی به صندوق‌های جمعیت هلال ‌احمر جمع آوری می شود كه تا پایان هفته گذشته مبلغ 270 میلیارد ریال از این طریق جمع آوری شده است.
رییس جمعیت هلال احمر خاطرنشان كرد: با توجه به این كه زندگی مردم سومالی به دلیل كمبود شدید غذا و دارو با بحران خطرناك مواجه است، جمعیت هلال‌احمر وجوه جمع‌آوری شده از محل كمك‌های مردمی را به خرید مواد غذایی و دارویی اختصاص داده و تاكنون بخشی از نیازهای ضروری مردم مصیبت‌زده سومالی را در بخش‌های زیستی و بهداشتی تامین كرده است.
فقیه با بیان این كه پایگاه‌ها و صندوق‌های این جمعیت در سراسر كشور آماده دریافت كمك‌های نقدی مردم نیكوكار ایرانی است، افزود: مردم نوعدوست و نیكوكار ایران می‌توانند وجوه نقدی خود را برای كمك به قحطی‌زدگان سومالی به شماره حساب های 99999 بانك ملی و حساب سیبا به شماره 003 99999999 01 واریز كنند.
وی در ادامه ،آغاز بكار اردوگاه امدادی و بهداشتی جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران در موگادیشو پایتخت سومالی و اردوگاه داداب جهت اسكان آوارگان سومالیایی در مرز كنیا خبر داد و ابراز امیدواری كرد جمعیت هلال‌احمر با استفاده از كشتی بتواند مواد غذایی و دارویی را با ظرفیت بیشتر روانه سومالی كند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA