اجرای 283 پروژه استانی با حمایت وزارت ارتباطات

در راستای کاهش شکاف دیجیتالی میان استان های کشور، 283 پروژه IT با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح کشور اجرایی می شود.

به گزارش روابط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس علی حکیم جوادی در مراسم رونمایی از سامانه قبوض الکترونیکی، ضمن بیان این مطلب اظهارداشت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته در دولت دهم در حوزه ICT، شاهد یک جهش بزرگ در این حوزه خواهیم بود.
وی با اشاره به پروژه هایی که با حمایت وزارت ارتباطات در استان قم اجرایی می شود افزود: استان قم به دلیل زیرساخت های مخابراتی موجود این امکان را دارد تا در بستر این امکانات، پروژه های فناوری اطلاعات را راه اندازی کند.
معاون وزیر ارتباطات با بیان این مطلب که در آینده نزدیک استان قم هفت پروژه آماده افتتاح در حوزه فناوری اطلاعات خواهد داشت گفت: این پروژه ها با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در راستای توسعه خدمات الکترونیکی و ایجاد دولت الکترونیکی اجرایی می شود.
وی خاطرنشان کرد: پیاده سازی و اجرای پایگاه اطلاعات داده (IDC) استان قم یکی از پروژه هایی است که در حال اجرایی شدن است و تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: اجرای کارت هوشمند ملی به صورت پایلوت برای یک میلیون نفر، اجرای پروژه سلامت الکترونیکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی قم و کارت هوشمند طلاب و اسانید جامعه المصطفی از جمله پروژه هایی است که در این راستا اجرایی می شود.
مهندس علی حکیم جوادی با بیان این مطلب که پروژه مترو اترنت استان قم نیز یکی دیگر از این پروژه ها است تصریح کرد: اجرای این پروژه ها، یک جهش بزرگ در اجرایی کردن شبکه ملی اطلاعات محسوب می شود.
وی اظهارداشت: با تکمیل این پروژه ها و ارائه خدمات جدید در این شبکه، استان قم به عنوان یکی از پیشتازان عرصه الکترونیکی کردن خدمات محسوب خواهد شد
وی با بیان این مطلب که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد شکوفایی فناوری اطلاعات در سطح کشور باشیم، تاکید کرد: امیدواریم با توجه به پتانسیل موجود در استان قم در جهت تولید محتوا، این استان به عنوان یک مرجع تائید محتوا در سطح کشور فعالیت کند.
بر اساس این گزارش، استاندار قم نیز در این مراسم با تاکید بر اهمیت توجه به گسترش فناوری اطلاعات در کشور گفت: با توجه به ابزارهای نوین فناوری و استفاده از این فناوری ها، بدون تردید ICT جزء لاینفک جوامع توسعه یافته و پیشرفته محسوب می شود و طیف وسیعی از نیازهای جامعه را به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: با توجه به زیرساخت های موجود در استان قم و همچنین ضریب بالای سواد در این استان، کمیته ای به منظور توسعه فناوری اطلاعات و خدمات الکترونیکی در استان قم ایجاد شده است.
این گزارش حاکی است، سامانه قبوض الکترونیکی در استان قم با همکاری و حمایت سازمان فناوری اطلاعات به عنوان کارگزار وزارت ارتباطات و در راستای توسعه دولت الکترونیکی و استفاده از بستر فناوری اطلاعات در جهت خدمت به مردم آماده و راه اندازی شد.
در فاز نخست این پروژه، اطلاعات قبوض شرکت های آب و فاضلاب، برق، گاز و مخابرات در این سامانه متمرکز و به صورت الکترونیکی تجمیع شده و کلیه شهروندان می توانند با عضویت در سامانه مذکور ، اقدام به ایجاد کارتابل اکترونیکی قبوض و پرداخت الکترونیکی کنند.
لازم به ذکر است، سازمان فناوری اطلاعات تا کنون از محل اعتبارات طرح های حاکمیتی حدود بیش از 9 و نیم میلیارد ریال در جهت توسعه دولت الکترونیکی و خدمات الکترونیکی در اختیار استان قم قرار داده است.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA