کسب چهارمین نشان نقره تکواندو در رقابت های جهانی

فرزاد ذوالقدری تكواندوكار جوان ایران در دهمین روز بازیهای دانشجویان جهان در وزن پنجم این رشته با قبول شكست مقابل تكواندو كار كره ای از كسب نشان طلا بازماند و به دریافت نشان نقره اكتفا كرد.

به گزارش سایت فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاهی، ذوالقدر در دور نخست و در راند طلایی با نتیجه پنج بر چهار نماینده فرانسه را مغلوب كرد؛ در دور دوم با نتیجه 15 بر سه حریفی از ماكائو را شكست داد و به مرحله یك چهارم نهایی این رشته صعود كرد.
تكواندوكار جوان مرحله یك چهارم نهایی با حساب پنج بر دو مقابل حریف اسپانیایی به برتری رسید و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 12 بر یك نماینده مكزیك را از پیش روی برداشت و راهی فینال این وزن شد.
این تكواندو كار در دیدار پایانی، بازی را با نتیجه پنج بر دو به حریفی از كره جنوبی واگذار كرد و از دریافت نشان طلای وزن پنجم باز ماند.
همچنین در رقابت‌های وزن هشتم، حسین تاجیك در دیدار نخست نماینده ‌ای از عمان را مغلوب كرد. (حریف عمانی در اواسط مسابقه از ادامه بازی انصراف داد تا نتیجه به سود تاجیك خاتمه یابد.) در دور دوم وی با نتیجه شش بر یك بر نماینده مكزیك غلبه كرد و به مرحله یك چهارم نهایی رفت.
تاجیك در مرحله یك چهارم نهایی با نتیجه پنج بر سه مقابل حریف مجارستانی متحمل شكست شد و از دور رقابت‌ها حذف شد تا ایران در پایان سومین روز از رقابت‌های مبارزه تكواندو با یك طلا و دو نقره به كار خود پایان داده باشد.
بیست و ششمین دوره بازیهای دانشجویان جهان با حضور ورشكاران 180 كشور در 23 رشته در شهر شن ژن چین درحال برگزاری است. این رقابتها كه از 21 مرداد ماه آغاز شده، فردا - اول شهریور ماه به كار خود پایان خواهد داد.
سهم كاروان ایران از نشان های این رقابتها تا پایان دهمین روز برگزاری این دوره، یك طلا، چهار نفره و دو برنز بوده است.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA