پیام تبریك وزرای خارجه ایران و چین به مناسبت چهلمین سالگرد روابط دو كشور

وزیران امور خارجه ایران و چین روز شنبه به طور متقابل چهلمین سالگرد روابط دو كشور را تبریك گفتند.

به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، متن پیام تبریك علی اكبر صالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به همتای چینی خود به شرح ذیل است:
جناب آقای یانگ جیه چی
وزیر محترم امور خارجه جمهوری خلق چین
در آستانه بزرگداشت چهلمین سالگرد برقراری مناسبات سیاسی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین مایلم صمیمانه‌ترین تبریكات خود را به جنابعالی ابراز نمایم.
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین، دو كشور متمدن و برخوردار از تاریخی دیرینه هستند و جاده ابریشم كه شهرتی جهانی دارد، نماد تاریخی روابط بین دو ملت به شمار می‌آید.
سابقه مناسبات بین ایران و چین كه به هزاره پیش از میلاد برمی‌گردد در مسیر تحولات و حوادث تمدن بشری همواره افق روشنی را پیش رو داشته و در عرصه‌های مختلف از رشد و گسترش برخوردار بوده است به گونه‌ای كه امروزه رهبران دو كشور با نگاه استراتژیك این مهم را تبیین و سازماندهی می‌كنند.
امیدوارم روابط حسنه موجود میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین كه در سال‌های اخیر از روند رو به رشدی برخوردار بوده است، در پرتو اراده مشترك رهبران دو كشور و در سایه چهل سال همكاری‌های رسمی دیپلماتیك در تمامی زمینه‌ها بیش از پیش گسترش یابد.
با اغتنام فرصت، برای جناب عالی سلامتی و برای ملت بزرگ چین سربلندی و سرافرازی آرزو می كنم.
علی اكبر صالحی
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین نیز در پیام متقابلی سالگرد روابط دو كشور ایران و چین را به صالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تبریك گفت كه متن كامل پیام وی به شرح ذیل است:
جناب آقای دكتر صالحی
وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
مایلم تبریكات صمیمانه خود را به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالگرد برقراری روابط سیاسی بین جمهوری خلق چین و جمهوری اسلامی ایران به جنابعالی ابراز نمایم.
طی سفر جنابعالی به چین در ماه می امسال در مورد روابط فی مابین به طور مفصل تبادل نظر كردیم. مایلم با جنابعالی رابطه كاری و دوستی صمیمانه را حفظ كرده و توافقاتی را كه مسوولان دو كشور درباره توسعه روابط دو جانبه حاصل نموده‌اند به طور جامع و مجدانه پیگیری و اجرا نماییم تا با توجه به چهلمین سالگرد برقراری روابط سیاسی چین و ایران، مناسبات همكاری دوستانه دو كشور در همه زمینه‌ها را گسترش و تعمیق دهیم.
سلامتی و موفقیت جنابعالی و بهروزی و سربلندی دولت ایران را آرزومندم.
یانگ جیه چی
وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA