كشورهای اسلامی نسبت به قحطی‌زدگان سومالی بی‌تفاوت نباشند

امام جمعه موقت این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به وضعیت بحرانی ایجاد شده برای مردم قحطی‌زده سومالی و با بیان اینكه كسی نمی‌تواند كودكان و مردمان گرسنه و بیمار این كشور را ببیند و خواب و خوراك داشته باشد، ازكشورهای اسلامی خواست نسبت به مردم این كشور بی‌تفاوت نباشند.

آیت‌الله احمد جنتی در خطبه‌های دوم نماز جمعه افزود: 12 میلیون نفر در كشور سومالی در قحطی بسر می‌برند و اكنون 2 میلیون نفر در خطر مرگ قرار دارند.
وی با بیان اینكه در هر 8 ثانیه یك كودك در سومالی جان خود را از دست می‌دهد، یادآورشد: بیماری وبا و سایر بیماری‌ها در این كشور در حال شیوع است و از این رو هر گامی كه برای كمك به مردم این كشور برداشته می‌شود، قابل تقدیر است.
خطیب نماز جمعه تهران در عین حال تصریح كرد كه كشورهای جبار و ستمگر با وجود آگاهی از وضعیت مردمان كشور سومالی، نسبت به وضعیت ایجاد شده در این كشور بی‌تفاوت هستند.
آیت الله جنتی تاكید كرد در صورتی كه كشورهای مسلمان كمك‌های خود را به مردم سومالی ارسال كنند، كسی در این كشور قحطی‌زده از گرسنگی و بیماری نمی‌میرد.
وی همچنین از مردم ایران كه هرجا درخواست كمك می‌شود، استقبال كرده و به نحو مختلف كمك‌های خود را انجام می‌دهند،‌ تشكر كرد.
خطیب نماز جمعه تهران در ادامه سخنان خود، با بیان اینكه روز قدس، روز عجیبی در تاریخ كشور است، اظهار داشت: امام راحل با ابتكار خود، آخرین جمعه ماه مبارك رمضان را روز قدس نامید و از مردم برای راهپیمایی دعوت كرد بطوری كه اكنون به یك الگو جهانی تبدیل شده است.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA