‌قرآن كتاب هستی و مدیریت انسان و جامعه است

رییس جمهوری اسلامی ایران با تجلیل از قاریان ، حافظان و خادمان قرآن كریم تاكید كرد: ‌قرآن كتاب هستی و مدیریت انسان است .

محمود احمدی‌نژاد شامگاه شنبه در جمع جامعه قرآنی سراسر كشور كه در ساختمان شهید مطهری نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، ضمن تشكر و قدردانی از كسانی كه در مسیر ترویج فرهنگ قرآنی تلاش می كنند، اظهار داشت : امیدوارم خدای متعال عنایت كند موفق شویم از همه خادمان قرآنی تجلیل كنیم.
رییس جمهوری با بیان اینكه انسان آفریده شد تا از خاك به خدا برسد، از قرآن به عنوان كتاب هستی و مدیریت انسان یاد كرد و گفت: انسان برای اینكه به خدا برسد باید خود و ارتباطاتش را مدیریت كند.
وی با بیان اینكه هر یك از ما در تلاوت قرآن سهمی از قرآن داریم و بطنی از آن را دریافت می كنیم، خاطرنشان كرد با حاكمیت بخشی از قرآن امكان سعادت انسان و رسیدن به خدا وجود ندارد چرا كه دریافت‌های ناقص از قرآن باعث تناقض و حتی در مواردی موجب اختلاف می شود.
احمدی نژاد با طرح این پرسش كه چه كسی می تواند همه قرآن را عرضه كند، افزود: پاسخ روشن است، هر یك از ما به تناسب حركت در مسیر كمالمان از قرآن دریافت می‌كنیم.
رییس جمهوری افزود: قرآن زمانی هدایتگر خواهد بود كه همراه با قرآن ناطق باشد زیرا اگر قرآن ناطق نباشد قرآن صامت و ما را به حقیقت و كمال نمی‌رساند.
احمدی نژاد با بیان اینكه برخی قرآن می‌خوانند اما گمراه و گمراه‌تر می‌شوند و با طرح این پرسش كه به چه میزان از قرآن دریافت كرده و در كجای قرآن هستیم، تصریح كرد:‌ فقط انسان كامل است كه قرآن را در عالم حاكم می‌كند.
وی با بیان اینكه قرآن صامت و قرآن ناطق از هم جدا نمی شوند، انسان كامل را انسان معصوم و انسانی خالی شده از خود توصیف كرد و گفت:‌با نگاهی به وقایع عاشورا می‌بینیم افرادی قرآن می خواندند اما در خدمت مستكبران و ظالمان بودند.
رییس جمهوری با تاكید بر اینكه انسان كامل جهان را پر از عدالت می‌كند، اظهار داشت: عدالت پایه حركت انسان است و مقدمه تعالی انسان و ظلم در نتیجه جهل و كینه‌ورزی است.
احمدی نژاد با یادآوری اینكه انسان كامل با ابزار معرفت و محبت می‌آید،‌ سرتاسر قرآن را درس محبت دانست و افزود: انسان كامل تجلی معرفت و كمال است.
وی در پایان ضمن تشكر از خادمان و قاریان واستادان قرآنی خاطرنشان كرد: امروز در جمهوری اسلامی ایران، خادمان قرآنی هم اهل حقیقت به قرآن هستند و هم با عشق به قرآن ناطق، برای به دست آوردن معرفت حقیقی آن، قرآن می‌خوانند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA