پرداخت الکترونیکی مالیات ماشین های عمومی در دفاتر پستی

بر اساس تفاهم نامه منعقد شده میان شرکت پست و سازمان امور مالیاتی، امکان پرداخت الکترونیکی مالیات ماشین های عمومی در دفاتر پستی فراهم شده است.

مهندس محمد حسن کرباسیان، رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پست در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه، صاحبان ماشین های عمومی می توانند با مرجعه به دفاتر پستی نسبت به پرداخت مالیات سالانه خودرو خود اقدام کنند.
وی با اشاره به ارائه خدمات برخط در بسیاری از دفاتر پستی افزود: صاحبان ماشین های عمومی می توانند با ارائه شماره خودرو خود از میزان مالیات آن مطلع شده و به صورت الکترونیک پرداخت کنند و مفاصا حساب خود را از دفاتر پستی دریافت کنند.
وی خاطر نشان کرد: از زمان اجرای این تفاهم نامه، 130 هزار متقاضی در تهران و 110 هزار متقاضی در اصفهان از طریق دفاتر پستی نسبت به پرداخت مالیات خودرو خود اقدام کرده اند.
مدیر عامل شرکت پست با اشاره به گستردگی دفاتر پستی، تصریح کرد: اجرای این تفاهم نامه موجب صرفه جویی در زمان و هزینه متقاضیان و همچنین کاهش رفت و آمد های زائد در سطح شهر شده است.
محمد حسن کرباسیان با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای افزایش سرویس های برخط گفت: ارائه خدمات مربوط به کارت سوخت از دیگر خدماتی است که به صورت برخط در دفاتر پستی به متقاضیان ارائه می شود.
وی ادامه داد: در تلاش هستیم تا پهنای باند مناسب را از مراجع ذی ربط به منظور تعریف و ارائه سرویس های جدید به صورت بر خط در دفاتر پستی را فراهم کنیم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA