ضرورت تداوم فعالیت های جهاد دانشگاهی در مسیر آرمان های بلند انقلاب اسلامی

رییس جمهور با تاكید بر اینكه از جهاد دانشگاهی انتظار می رود تراز بالاتری از حركت در مسیر آرمان ها و ماموریت های ترسیم شده برای این نهاد را در نظر بگیرد، اظهار داشت: جهاد دانشگاهی باید ارتباط خود را با بدنه دانشجویی در دانشگاهها هر چه بیشتر تقویت كند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد در آستانه سی و یكمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی در دیدار اعضای هیات رئیسه جهاد دانشگاهی با تقدیر از عملكرد موفق و توانمندی ها و ظرفیت های بالای این نهاد دانشگاهی گفت: ضرورت دارد جهاد دانشگاهی با ورود به عرصه های جدید علمی، تحقیقاتی، آموزشی و فرهنگی كشور فعالیت های خود را هرچه بیشتر گسترش دهد.
وی افزود : جهاد دانشگاهی باید با روحیه جهادی، قالب شكنی و استقامت در برابر سختی ها به فعالیت های خود در مسیر آرمان های بلند انقلاب اسلامی و امام راحل ادامه دهد.
رییس جمهور خودباوری نشات گرفته از جهاد دانشگاهی را بسیار ارزشمند دانست و اظهار داشت: هدف اصلی انقلاب اسلامی ساختن دنیایی متعالی و بركشیدن انسان ها به جایگاه درخور شأن حقیقی انسان است و جهاد دانشگاهی با هدف پیگیری بخشی از آرمان‌های انقلاب اسلامی بر اساس تعهد و علم شكل گرفته و طی سی و یك سال فعالیت خود اقدمات و خدمات مطلوبی داشته است.
احمدی نژاد تصریح كرد: ملت ایران در حوزه اندیشه، روی مبانی خود ایستاده و ظالمانه بودن نظام حاكم بر جهان و جایگزینی آن با نظم عادلانه را فریاد می زند و تحقق كامل این هدف نیازمند افرادی است كه در حوزه علم و فرهنگ صاحب اندیشه باشند و جهاد دانشگاهی از نهادهایی است كه می تواند در جهت ورود به عرصه های جدید فكری و فرهنگی جهان حركت كند.
رییس جمهور در ادامه فعالیت های جهاد دانشگاهی در زمینه های مختلف از جمله فعالیت های قرآنی را بسیار ارزشمند دانست و اظهار داشت: هنوز زمینه های زیادی برای توسعه فعالیت های جهاد وجود دارد.
احمدی نژاد با تاكید بر ضرورت موج آفرینی در حوزه های فرهنگی اظهار داشت: برای موفقیت در عرصه‌های فرهنگی باید از قالب‌های رفتاری خارج شده و البته این كار نیز نیازمند شجاعت است.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA